Close

01/08/2014

Moment Factory’nin ışıkla büyülenmiş sihirli ormanı

PLDmomentfactory1Quebec’in ormanları yılın herhangi bir zamanında bile adeta sihirlidir. Ancak bu yaz Montreal’in doğusunda konumlanmış Parc de la Gorge de Coaticook, Moment Factory’i, Gorge boyunca muhteşem bir gece yürüyüşü yaratabilmek ve ormanın etrafını sarmak adına görevlendirdi.

Montreal temelli stüdyonun projesi olan Forest Lumina, ziyaretçilere inanılmaz bir sesli ve görsel deneyim yaşatmakla kalmıyor aynı zamanda ormanın kültürel tarihine derin bir anlam katıyor.

PLDMomentFactory2

Park, 50 metrelik derin oluğun etrafında 28 kilometrelik yürüyüş izlerine ev sahipliği yapıyor. Bununla birlikte dünyadaki en uzun “asma ayak köprüsü” olma özelliğini de taşıyor. Karanlık çöktükten sonra, Foresta Lumina’nın ziyaretçileri tahtalar boyunca 2 kilometre esen büyülü bir iz ortaya çıkarabiliyorlar. Ziyaretçiler bu eski ormanda yürüdükçe, periler, yaşayan ağaçlar, ormanın ruhu ve buz kalpli yaratık gibi bölgenin mitlerinden, efsanelerinden esinlenilerek yaratılmış yedi karakterle tanıştırılıyorlar.

PLDMomentFactory6

Tüm asırların sunumu için ekip; aydınlatma, yansımalar, video mapping ve bu etkileyici deneyim boyunca ziyaretçilere rehberlik etmesi açısından orijinal soundtrackleri kullanıyor. Moment Factory Aydınlatma Direktörü Gabriel Pontbriand bu projenin stüdyoları için tek olduğunu, normalde kentsel çevrelerle ilgili çalışmalar yaptıklarını belirtiyor. Stüdyonun Multimedya Direktörü Marie Belzil ise şöyle konuşuyor: “Biz ormanı, olabilen en organik yolla adapte etmeye çalıştık. Ben böyle bir deneyimin başka herhangi bir yerde olabileceğini düşünmüyorum.”

Patika, yürüyüş hızına bağlı olarak, 40 dakikadan 2 saate kadar sürebiliyor. Foresta Lumina 9 Ağustos’a kadar her gün 20:30’dan 23:30’a kadar ziyaret edilebilecek. 15 Ağustos-11 Ekim arası ise sadece Cuma ve Cumartesi günleri yine aynı saatlerde ziyaretçilere açık olacak.

Fotoğraflar: Moment Factory
Haber kaynağı: http://inhabitat.com/moment-factory-creates-stunning-foresta-lumina-night-walk-in-quebec/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir