Close

30 March 2015

Shadow: Gölge “ışıkla” aydınlanıyor

Shadow1“Shadow” yani “Gölge” isimli solo dans performansı, birbiriyle senkronize yerden kumandalı 3 Spot Işığı aracı (drone) ile aydınlatılıyor.

Shadow2Bu dans gösterisinde yerden kumandalı spot ışıklı 3 hava drone’u yalnız başına performans sergileyen dansçıyı aydınlatıyor. Drone’ların duraklayabilme ve kareografiye uygun yakın hareketleri yapabilme özellikleri; dansçıyı yeni açılarla aydınlatmaya olanak tanıyor. Yanıp sönen üçlü efektin başlamasıyla, sadece bir dakika içinde, bu dans performansı oldukça ilginç bir hal alıyor. Shadow, elevenplay’den kareograf MIKIKO ve Rhizomatiks’ten programcı/tasarımcı Daito Manabe’in iş birliği ile seyircilerle buluşuyor.

Shadow3

Shadow4

Shadow5

Fotoğraflar: Creative Applications
GIF Fotoğraf: The Creators Project

Haber kaynağı: http://laughingsquid.com/shadow-a-solo-dance-performance-that-is-illuminated-by-three-synchronized-spotlight-drones/

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *