Close

15 June 2010

Molo: Cloud Softlight

Vancouver’da yer alan Molo Design 2010 ICFF Mobilya tasarımı aydınlatma kategorisinde Cloud Softlight adlı ilginç çalışmasıyla ödül aldı. Molo Cloud Softlight ile dalgalanan canopy başlıklarıyla geniş bulut kümeleri oluşturan kendine özgü bir topografiye sahip yumuşak ışıklı formlar tasarladı.

Bulutlar herhangi bir kombinasyonla yan yana ya da farlı yüksekliklerde asılabiliyorlar. Farklı tasarımlara sahip olan modeller kendine özgü ölçülere ve şekillere sahipler.

Aydınlatmalar dokuma olmayan % 100 geri dönüştürülebilir polyethylene maddesiyle ve % 5 ile 15 arasında dönüştürülmüş madde ile üretildi. Hafif ve yırtılabilir kâğıt gibi görünen malzeme güneş ışığına e suya karşı dayanıklı. İçeriye doğru çukurlaşan bulutların içinde Led ışık kaynakları yer alıyor ve tasarımın yapısını üç boyutlu hale getirerek ışığı farklı noktalara ulaştırıyor.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.designboom.com/weblog/cat/8/view/10253/molo-cloud-softlight.html

Haberler tasarım

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *