Close

12/01/2021

İstanbul Senin – Aydınlatma Ürünleri Tasarımı Yarışması Sonuçları açıklandı!

Daha önce duyurduğumuz ve 8 ekibin ön seçimi geçtiği, İstanbul Planlama Ajansı ve İBB Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı iş birliğiyle yürütülen “Aydınlatma Ürünleri Tasarımı Yarışması” sonuçlandı ve 10 Ocak’ta duyuruldu.

İstanbul’un açık alanlarındaki aydınlatma ürünlerinin tasarlanması için açılan, 26 ekibin başvurduğu Aydınlatma Ürünleri Tasarımı Yarışması sonuçları, raporlar ve tutanaklar için tıklayın.

Yarışma ile ilgili tüm detaylar sitesinde görülebilir: https://konkur.istanbul/aydinlatma/

İstanbul Senin – Aydınlatma Ürünleri Tasarımı Yarışması Kolokyum’u 16 Ocak 2021, 16.00’da çevrim içi düzenlenecek. Toplantı Zoom üzerinden yapılacak ve Youtube’dan da canlı yayınlanacak.

Kolokyum Program Akışı
16.00 – 16.05     Açılış
16.05 – 16.15     Yasin Çağatay SEÇKİN, İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı
16.15 – 16.20     Mehmet Aslan DEĞİRMENCİ, İSTAÇ Genel Müdürü
16.20 – 16.25     Oktay KARGÜL, İPA Genel Sekreteri
16.25 – 16.30     Emre GÜNEŞ, Kolokyum Yöneticisi
16.30 –              Kolokyum

Kolokyumu izlemek için: konkur.istanbul/kolokyum/aydinlatma 

Altta ilk 3 ödüle ait detayları görebilirsiniz, kalan 5 mansiyonu incelemek için lütfen tıklayın: https://konkur.istanbul/projeler/?page=1&category=54&proje_tipi=&proje_company=

Ödüller

1. ÖDÜL 8- 72413

Müellifler
Zeki KADİRBEYOĞLU, Elektrik Mühendisi, Aydınlatma Tasarımcısı (Ekip Temsilcisi)
Meriç KARA, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı
Mustafa AKKAYA, İç mimar ve Çevre Tasarımcısı, Aydınlatma Tasarımcısı

Danışmanlar
Ahmet GÖRSEV, Aydınlatma Tasarımcısı
Mevce ÇIRACI, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı

Detay: https://konkur.istanbul/projeler/8-sira-numarali-proje-72413/

2. ÖDÜL 4 – 63812

Müellifler
Özlem PERŞEMBE, Endüstriyel Tasarımcı (Ekip Temsilcisi)
Deniz Özgür GÖNÇ, Endüstriyel Tasarımcı

Danışmanlar
Mümtaz BADEMLİ, Elektronik Mühendisi, Aydınlatma Tasarımcısı
Duygu OKAY ARIKÖK, Mimar, Şehir ve Bölge Plancısı
Evrim Yazıcı, Makine Mühendisi
Tuğçe TELCİ, Endüstriyel Tasarım

Detay: https://konkur.istanbul/projeler/4-sira-numarali-proje-63812/

3. ÖDÜL 5- 63102

Müellifler
Ece YALIM, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı (Ekip Temsilcisi)
Oğuz YALIM, İç Mimar ve Çevre Tasarımcısı
Feride TOPRAK, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı

Danışmanlar
Ali Hilmi AKBAŞ, Makine Mühendisi
Şafak KOÇ, Elektrik Elektronik Mühendisi
Murat MEMLÜK, Peyzaj Mimarı
Tevfik BALCIOĞLU, Mimar
Kerem YAZGAN, Mimar

Detay: https://konkur.istanbul/projeler/5-sira-numarali-proje-63102/

1. MANSİYON 3 – 51734

Müellifler
Nadide Ebru YAZAR, Mimar (Ekip Temsilcisi)
Zarif Utku BAŞKIR, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı
Seyman ÇAY, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı

Yardımcılar
Hayreddin Haldun BOZKURT, Mimar
Barış TAŞ, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı

Detay: https://konkur.istanbul/projeler/3-sira-numarali-proje-51734/

2. MANSİYON 6 – 23048

Müellif
Mustafa Emre OLUR, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı (Ekip Temsilcisi)

Danışmanlar
Sevin COŞKUN, Şehir ve Bölge Plancısı
Koray Yılmaz KAYA, Elektrik Mühendisi
Burak BIKMAZ, Makine Mühendisi

Detay: https://konkur.istanbul/projeler/6-sira-numarali-proje-23048/

3. MANSİYON  2 – 81572

Müellifler
Derin SARIYER, İç Mimar (Ekip Temsilcisi)
Ceyhun AKIN, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı

Danışmanlar
Aziz SARIYER, Tasarımcı
Serter KARATABAN, Mimar
Murat BALABAN, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı
Gülin FIRAT, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı
Bülent DURGUN, Grafik Tasarımcı

Detay: https://konkur.istanbul/projeler/2-sira-numarali-proje-81572/

4. MANSİYON 7 – 11807

Müellifler
Evren BAŞBUĞ, Mimar (Ekip Temsilcisi)
Korhan ŞİŞMAN, İç Mimar ve Çevre Tasarımcısı
Başak OKAY TEKİR, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı
Oğuz BODUR, Mimar
Nilay ALTINAY, İç Mimar ve Çevre Tasarımcısı
Cansu ÇELİKYÜREK, Mimar
Oğuzhan ZEYTİNOĞLU, Mimar

Danışmanlar
Gülşah AYKAÇ, Mimar
A. Tamer BAŞBUĞ, Mimar
Görkem ENGİN, İç Mimar ve Çevre Tasarımcısı
İbrahim TEKİR, Makine Mühendisi

Yardımcılar
Bilgehan KAYAALP, Mimar
Anıl AYDINOĞLU, Mimarlık Öğrencisi
Taha Gökalp ÇAKMAK, Mimarlık Öğrencileri
Yeliz TEZEL, İç Mimar ve Çevre Tasarımcısı
Emren ZEYTİNOĞLU, Grafik Sanatlar Öğrencisi
Pınar YAZDIÇ, Mimar
Dilşah ŞATIROĞLU, Mimar

Detay: https://konkur.istanbul/projeler/7-sira-numarali-proje-11807/

5. MANSİYON 1 – 31795

Müellif
Levent MUSLULAR, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı (Ekip Temsilcisi)

Danışmanlar
Seda ÖZEN BİLGİLİ, Mimar ve Restoratör
Kerem ASFUROĞLU, Aydınlatma Tasarımcısı
Saadet ÖZEN, Tarihçi
Sema ÖZEN TOTH, Mimar ve Restoratör
Ruth Anna FITZSIMONS, Medya Yöneticisi ve Editör

Detay: https://konkur.istanbul/projeler/1-sira-numarali-proje-31795/

One Comment on “İstanbul Senin – Aydınlatma Ürünleri Tasarımı Yarışması Sonuçları açıklandı!

Y.Taner Gültekin
14/01/2021 - 23:59

Basarili çalismalarindan dolayi tüm meslektaslarimi kutlarim. Y.Taner Gültekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.