Close

11/01/2013

LIGHTTECH 2013 için geri sayım başladı

light_ust_TR

Düzenlendiği her yıl elektrik-aydınlatma sektörünün gündemine yön veren Uluslararası Elektrik, Aydınlatma ve Tesisat Fuarı Lighttech, 14-17 Mart 2013 tarihleri arasında 6. kez kapılarını ziyaretçilerine açacak.

Senexpo Uluslararası Fuarcılık organizatörlüğünde düzenlenecek olan fuar, CNR Expo Fuar Alanı’nda 1 ve 2. salonlarda gerçekleşecek.

Avrupa, Asya ve Afrika ülkeleri olmak üzere tüm dünya pazarını hedef alan ve aydınlatma sektörünün büyüme potansiyeline önemli derecede katkı sağlayan Lighttech; elektrik, aydınlatma, led aydınlatma ve enerji bölümlerinden oluşacak.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı başta olmak üzere sektörün önemli dernek ve kuruluşlarının desteğiyle düzenlenen fuarda 2012 yılında 166 lider firma yer aldı. Başta ABD, Çin, G.Kore, İngiltere, İsveç, İtalya, Singapur, Romanya, Taiwan’dan 73 yabancı firmanın katılım gösterdiği fuar; 782’si yabancı, 15. 518 profesyonel ziyaretçi tarafından gezildi.

Günümüz mimarisinde aydınlatma ürünleri sadece aydınlatma amacıyla değil, mekanlara stil katma ve enerji tasarrufu sağlaması amacıyla yaygınlaşmaya başladı. Konut, otel, alışveriş merkezleri, hastane, okul, üniversite gibi yapılarda mekan tasarım ve iç dizayna verilen önem arttıkça sektörden “özgün tasarım” ürünler için de beklenti arttı. Bu bağlamda, dünyanın birçok noktasında üretilen tasarımların bir arada sunulacağı, verimli bir iş platformu olan fuarın önemli bir bölümünü de, geleceğin teknolojisi led aydınlatma ürünlerinin oluşturması kaçınılmazdı.

Fuarda; şehir, meydan, yol, bahçe, havuz vb. aydınlatma çözümleri ile aydınlatma ve dekorasyon ihtiyacına karşılık gelen her türlü iç ve dış aydınlatma ürünü beğeniye sunulacak. Konfor ve güvenlik sağlayan bina otomasyon ve elektrik malzemesi ürünleri, dekoratif ve pratik ürünler fuarda yerini alırken, enerji ve enerji iletimi ile ilgili her türlü ürün de alıcısı ile buluşacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir