Close

15/06/2020

Lights in Alingsås 2020, yeni duruma uyarlanıyor

Bu yıl festival, ışık ve yerel halka odaklanacak.

Lights in Alingsås, bu yılın Ekim ayında, her zaman olduğu gibi şehri aydınlatacak. Bunun, yerel halk ve Alingsås sakinleri için yeniden olumlu bir başlangıca işaret etmesi hedefleniyor.

Yaşanan pandemi ertesi durumda, normalde uluslararası tasarımcıları ve Alingsås’a gelen öğrencileri içeren aydınlatma atölyeleri her zamanki gibi devam etmeyecek. Bu yıl, deneysel ışık enstalasyonları daha küçük ölçekte olup kentsel peyzajdaki ışığı deneyimlemeye odaklanılacak. Ayrıca Alströmer Lisesi elektrik ve enerji programında, öğrencilerle iş birliğinin devam edeceği umuluyor.

Alingsås Energi CEO’su Jan Olofzon, “Bu yıl daha önceleri olduğu gibi çok geniş kalabalıkları çekmek istemiyoruz. Bunun yerine son yirmi yılda alışılageldiği gibi, Ekim ayında yine ışıkları görmek için bireysel veya küçük gruplar halinde gelen ziyaretçileri hedefliyoruz,” diyor. “Bunu, turizm ve yerel ticaretin yardımıyla ve bunların yararına yapmak istiyoruz.”

Bu yılın aydınlatma tasarımcıları Anuj Gala, Rogier Hengeveld, Craig Spring, Jessica Krometis, Luciana Alanis, Rodrigo Muro ve Sara Ortega gelecek yıl atölye liderleri olarak festivale katılmaya davet edildi.

Etkinlik Yöneticisi Camilla Boström, “Tıpkı sektörümüzdeki herkes gibi, bizim de yenilikçi olmamız ve yeni düşünme biçimleri bulmamız gerekiyor,” diyor. “Rehberli grup ziyaretleri düzenlemeyeceğiz, bunun yerine insanların sanal rehberli turun tadını çıkarabilmeleri için Lights in Alingsås uygulamamızı yaygınlaştıracağız.”

Lights in Alingsås Aydınlatma Festivali 1 Ekim 2020’de başlayacak.

www.lightsinalingsas.se

Haber kaynağı: https://www.arc-magazine.com/lights-in-alingsas-adapts-for-2020/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir