Close

16/04/2014

Geleneksel lambalar Philips’te 21. yüzyıla uyarlanıyor

PhilipsLED1Philips, yenilikçi lensi ve yüksek ışık kalitesi ile geleneksel akkor flamanlı lamba görünümündeki LED lambasını Light+Building 2014 Fuarı’nda tanıttı.

Philips’in 40W’a eş değer yeni şeffaf LED lambası, geleneksel lambanın şeklini, hızlı parlaklığını ve sıcak ışığını LED teknolojisiyle birleştiriyor. Işığı her yöne yayma kapasitesine sahip özel lensi, geleneksel şekli, kaliteli ışığıyla yeni şeffaf LED lamba oturma odaları ve ışık gerektiren tüm mekânlara LED teknolojisini taşıyor.

Klasik şeffaf lamba LED’e dönüşüyor
Bu yeni şeffaf LED lamba, modern LED’in tüm avantajlarını insanların sevdiği geleneksel akkor flamanlı lambalarla birleştiriyor. Böylelikle bilinen, sevilen zarif şeklinden, parlak ışığından ödün vermeden enerji ve maliyet tasarrufu sağlıyor. Ayrıca bu şekilde 25 bin saate kadar kullanım ömrü sunan yeni bir LED lamba ortaya çıkıyor. 470 lümen çıkışa sahip yüksek kaliteli ışık, kısıldığında bile 40W lamba kadar şeffaf ve parlak aydınlatma sunuyor.

PhilipsLED2“L-prize ödüllü LED lambamızla akkor ışığa eş değer kalite sunabildiğimizi gösterdik. Şeffaf LED lambamızda, geleneksel akkor lambanın estetik güzelliği ve şeklini LED’in avantajlarıyla birleştirdik.” diyen Philips Aydınlatma Işık Kaynakları ve Elektronik Departmanı CEO’su René van Schooten şöyle devam ediyor: “LED teknolojisindeki yeniliklerimizi kullanarak geleneksel olanlarla kıyasla lamba başına yılda 10 Euro’ya kadar tasarruf sağlayan, yüksek enerji verimli bu lambayı geliştirdik.”

Yakın zamanda mobil cihazlardaki uygulama aracılığıyla mükemmel karartma kontrolü de sağlayacak ilk akıllı beyaz ışık LED lamba HUE lux’ü tanıtan Philips, aydınlatma alanındaki inovasyonlarına devam ediyor. HUE lux, sürdürülebilir LED teknolojisiyle günlük kullanımda yüksek derecede kaliteli ışık sunmasının yanı sıra HUE uygulamaları ve kontrolleriyle de uyum sağlıyor. Bu parlak ve sıcak ışık kullanıcının evde olmadığı zamanlarda bile akıllı cihazlardan kontrol edilebiliyor.

Philips şeffaf LED lambanın özellikleri:

  • Parlak (ipliksi) ışık efekti için yenilikçi lens
  • Kısılabilir (dim edilebilir)
  • Şekil: A60
  • Kullanım ömrü: 25.000 saat
  • Renk sıcaklığı: 2700 K (sıcak beyaz ışık)
  • Lümen: 470 lm (40 W eş değeri)
  • Enerji etkinlik ve maliyet tasarrufu: %85 enerji tasarrufu (giriş watt’ı 6W: lümen/watt oranı 78)
  • Mükemmel ışık dağılımı (her yöne) > 240 D
  • Ev, otel ve mağazalar için ideal

http://www.lighting.philips.com.tr/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir