Close

17 February 2015

LG Chem’in 1100 OLED panelden oluşan kütüphane enstalasyonu

LGChem1LG Cham, Seoul National Üniversitesi’nin (SNU) yeni ana kütüphanesine tam 1,100 OLED panelden oluşan devasa bir bina enstalasyonu yerleştirdi.

LG Chem yetkilileri, SNU’nun, çok daha verimli olması ve gözleri rahatsız etmemesi gibi özelliklerinden dolayı, OLED aydınlatmayı tercih ettiğini söylüyor. Yetkililer bu aydınlatmanın ince görünümü nedeni ile modern tasarımlarla kurgulanmış mekânlara da rahatlıkla uyum sağladığını belirtiyor.

LGChem2SNU’da kullanılan OLED paneller; 320×110 mm boyutunda, 60 lm/W gücünde, parlaklık düzeyi 300-450 seviyesinde ve 40,000 saatlik ömre sahip.

LG Chem, üniversiteye 550 masa lambası tedarik etti ve gelecek ay bu lambaları başka müşteriler için de pazarlamaya başlayacak.

Haber kaynağı: http://www.oled-info.com/lg-chem-installs-worlds-biggest-building-oled-installation-1100-panels-snus-library

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *