Close

25/06/2015

Küçük bir USB ışığında güneşin parlaklığı: Relio

Relio1Özellikle meraklılar ve profesyoneller için video ya da fotoğrafların kalitesinde aydınlatma büyük değişim yaratabilir. Relio isimli çok küçük USB ışığı ise, her durumda, tam güneş ışığı spektrumu renk görselleştirmesi ile kullanıcılarına yardımcı olmayı hedefliyor.

Bu küçük ama güçlü aydınlatma; 3500K, 4500K ve 96CRI seçenekleriyle, sıcak beyaz ışığın 200 lümenine kadar yayma kapasitesine sahip. Parlaklığın kalitesi, tamamen odaklı iki kademede TIR (Toplam İçsel Yansıma) ile destekleniyor. Böylelikle optikler ışığın özünü yapay nesneler olmadan çıkarabiliyor.

İleri düzeyde renk eşitliği özelliği ile Relio, sabit renk ve parlaklığı ulaştırabiliyor. Yaygınlık anahtarı sayesinde Relio, standart mikro bir USB ile çalışıyor. Relio aynı zamanda standart bir kamera ağzı vidası ile donatılmış. Böylelikle var olan standart ekipmanlara da rahatlıkla bağlanabiliyor. Relio ışığı, aynı zamanda, kullanıcıların renk jellerini birleştirmelerine olanak tanıyan PMMA maskelerini de kapsıyor. Böylelikle güçlü ışığın en derin filtrelerden dahi geçmesini sağlıyor. İtalya’da üretilen ürünün gövde kısmı CNC ile işlenmiş ve elle kumlandırılmış. Tasarımında ise yerinden çıkarma özelliğinin yönetilebilir olması üzerine özellikle düşünülmüş.

Relio USB ışığına şu anda kickstarter üzerinden ulaşılabiliyor.

Relio2Standart 1/4-20 UNC kamera ağzı içeriyor.

Relio3Soldaki kısım 80 CRI ışık kaynağını, sağdaki ise 96 CRI Relio’yu gösteriyor.

Relio4Relio yüksek CRI’a sahip.

Relio5Relio mikro bir USB ile çalışıyor.

Relio6Relio’nun 30° ve 15°’lik değiştirilebilir lensleri bulunuyor.

Relio7Relio’nun odaklanmış bir parlaklığı var ve etrafa dağılmıyor.

Relio8Renklendirilmiş jeller için küçük akrilik tutucu.

Relio9CNC işlenmiş alüminyum gövde.

Resimler: Relio
Haber kaynağı: http://www.designboom.com/technology/relio-usb-light-06-23-2015/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir