Close

17 December 2018

Kari Kola’dan “Gündüz ve Gece”

Işık sanatçısı Kari Kola, ilk kez düzenlenen Uluslararası Işık Günü onuruna Paris’te Day and Night (Gündüz ve Gece) adlı bir ışık sanatı eseri üretti.

Tema;  aydınlık ve karanlık, gündüz ve gece, güneş ve ay.

İlk Uluslararası Işık Günü’nün en önemli etkinliğinde yer almaktan ve bu tematik güne ışık sanatını dahil etmek üzere davet edilmekten onur duyduğunu belirten sanatçı, ayrıca bu önemli etkinlikte konuşmacılardan biri olma fırsatı bulduğum için de gerçekten çok memnunum, diye ekledi.

Uluslararası Işık Günü ile, bilim, kültür-sanat, eğitim, sürdürülebilir kalkınmanın yanı sıra tıp, iletişim ve enerji gibi çok çeşitli alanlarda da ışığın dünya vatandaşlarının yaşamlarında oynadığı merkezi rolün, her yıl sürekli olarak takdir edilmesine yönelik dikkat çekici bir ilgi sağlanması hedefleniyor.

Haber kaynağı: https://illumni.co/day-and-night-by-kari-kola/

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *