Close

20/09/2017

İstanbulLight 2017 Etkinlikleri

Yenilenen yüzü ve içeriği ile Aydınlatma Sektörünü tek çatı altında birleştiren 10. IstanbulLight Aydınlatma & Elektrik Teknolojileri Fuarı ve Kongresi 21-24 Eylül tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde (IFM) gerçekleşecek.

Bu sene fuar kapsamında yurtiçi ve yurtdışından bir çok uzmanın davetli olduğu çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

 

Aydınlatma Türk Milli Komitesi tarafından bu yıl 11.’si düzenlenecek Ulusal Aydınlatma Kongresi ise 1-22 Eylül’de gerçekleşecek.

2 gün boyunca sürecek Kongrede Akıllı Teknolojiler, Aydınlatmada Akıllı Şehir Teknolojileri, Sağlıklı Yapılarda Aydınlatmanın Rolü, LED Standartları, Optik Tasarım Teknikleri, Optik Tasarımda Sanal Gerçeklik ve İtalya – Çin Aydınlatma Sektörü karşılaştırmalı olarak ele alınacak.

Kongre Gazeteci/Yazar M. Serdar Kuzuloğlu’nun “Neo Aydınlanma Çağı” başlıklı sunumu ile açılacak. Saat 13:00’te Aydınlatma Tasarımcısı Allan Ruberg (AF lighting) “Kamu Aydınlatmasında Akıllı Şehir Teknolojileri” sunumu ile sahneyi alırken, saat 15:00’te Philips İnsan Odaklı Aydınlatma Bölüm Lideri Bianca Van Der Zande “Sağlıklı Binalarda Aydınlatmanın Rolü” sunumunu gerçekleştirecek. Dergimiz genel yayın yönetmeni Emre Güneş ise saat 16:15’te “Aydınlatma Sektöründe Kavramları Basitleştirme Problemi” üzerine fikirlerini paylaşacak.

Kongre’nin ikinci günü ise Sabri Günaydın tarafından yapılacak “LED Standardları” sunumu ile başlayacak. Öğleden sonra ise Mesut Işık “Aydınlatma Sektöründe Optik Tasarım Teknikleri” sunumu, Alberto Ruffino ise “Işığı Şekillendirmek – Bilgisayar Destekli Simülasyondan Sanal Gerçeklik Deneyimine” isimli sunumları ile yer alacak.

11. Ulusal Aydınlatma Kongresi tüm konuşmacılarına ve detaylı programa ulaşmak için linki kullanabilirsiniz: Program

23 Eylül Cumartesi ise bir günlük “Aydınlatma Tasarımı Zirvesi” düzenleniyor. Mimar Murat Tabanlıoğlu, aydınlatma tasarımcıları Colin Ball, Tülin Kori, Korhan Şişman, Patricia-Yanez Lopez, Zeki Kadirbeyoğlu, Regina Santos sunumları ile katkı vereceği etkinlik “Aydınlatma tasarımı lüks mü?” başlıklı panel ile son bulacak. Panelin moderatörlüğünü Emre Güneş yürütürken katılımcılar elektrik mühendisi Hasan Akgül, proje yöneticisi Alev Akın, aydınlatma tasarımcısı Nergiz Arifoğlu, mimar Sinan Kafadar ve Anadolu Gayrimenkul’den Uğur Yıldırım olacak.

3 gün ile ilgili detaylara ise şu adresten ulaşabilirsiniz: https://www.istanbullight.com/tr/agenda

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir