Close

27 January 2017

Işık oyunlarıyla bir fırtınayı deneyimlemek: Storm Enstalasyonu

Yaklaşmakta olan gök gürültüsü sesleri size adeta “Storm” yani fırtınayla tanıştırıyor. Bu sürükleyici görsel-işitsel enstalasyon, bir fırtınayı izlemenin heyecanını tekrar yaratıyor. Enstalasyon bu hissi; karanlığın içinde patlayan ışıklarla yapıyor.

Newcastle Gateshead Initiative’in Büyüleyici Parklar 2016 projesi kapsamında yaratılan Storm, Output Arts firmasının bugüne kadarki en tutkulu görsel-işitsel enstalasyon çalışması. Bu proje toplamda 4320 LED’den oluşan 108 tane, birbirinden ayrı üçgen panellerden inşa edilmiş. Ayrıca enstalasyonun kurulumunda 335 metre kablo ve bir düzine bilgisayar kullanılmış. Kurulumundan itibaren ise, altı gece boyunca 30.000 ziyaretçi enstalasyonu görmeye gelmiş.

Storm, İngiliz Ses Kütüphanesi Arşivi’nde bulunan fırtına seslerini kullanıyor. Ayrıca projede doğal yaşam ses kayıtçısı Simon Elliot’ın katkıları da bulunuyor.

Storm,Output Arts/Vimeo.

Haber kaynağı: http://www.illumni.co/storm-by-output-arts/

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *