Close

14 January 2010

Işığın Akmasını Sağlamak…

Lighting Design Collective; London, Conduit Street’te yer alan Sketch Bar ve Restaurant için bir aydınlatma tasarımı aparatı hazırladı.

Aparat 3D modelleme teknolojisine sahip ve hareketlendirilmiş ışığın, basamakların formunu algılamasını sağlıyor. Böylece basamakların formunu algılayan aparat ışık kümelerinin basamağın fiziksel tasarımına göre şekil alarak likit bir malzemeymişçesine basamaklardan akmasını sağlıyor.

Lighting Design Collective farklı disiplinlerden mühendis ve teknisyenlerle de çalışıyor. Işığın doğasıyla ve de mekânın formu içinde ışıkla çeşitli çalışmalar yapıyor. Mekânın ambiyansı ve konseptini de daima göz önünde bulundurarak uygun olan en son aydınlatma teknolojileri ve bilgisini de tasarımlarında kullanıyor.

Bu tip projeler çoğunlukla mimarlar, tasarımcılar ve konaklama hizmetleri veren müşteriler, müzeler, kamu alanları için gerçekleştiriliyor. Eklektik ve lokal bölümlere yerleştirilebilen orijinal aydınlatma çözümleri çok rağbet görüyor.

LDC @ Sketch Bar Restaurant London from Lighting Design Collective on Vimeo.

Çalışmanın uygulanmış halini izlemek için:

Lighting Design Collective Web Sitesi

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *