Close

28/04/2014

Haliç Üniversitesi öğrencileri LAMP83’teydi

Lamp832Haliç Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nün düzenlediği bir okul gezisi kapsamında Prof. Dr. Önder Küçükerman, öğrenciler ve diğer öğretim görevlileri LED teknolojisi hakkında bilgi alabilmek adına LAMP83 Aydınlatmayı ziyaret etti.

Lamp831Üretim ve montaj turu ile başlayan gezide öğrenciler LED masa üstü lambası ödevlerini yapabilmek için LAMP 83’teki yetkililerden bilgi aldılar. LAMP 83 Üretim Müdürü Erol Koç, fabrikaya ham madde gelişinden sevkiyat için aydınlatma aygıtlarının paketlenmesine kadar süreçler hakkında öğrencileri detaylı bir şekilde bilgilendirdi. Ardından Ar-Ge laboratuvarına geçildi. Uygulanan 25 ayrı cins test, aydınlatmada kalite prosedürleri ve rakip analizi ile ilgili bilgi alan öğrenciler, Ar-Ge Müdürü Kamuran Müftü’nün gözetiminde gerçekleştirilen testleri bire bir izleyebildiler. Ürün Müdürü Emre Çoruhlu’nun verdiği “Temel Aydınlatma ve LED” eğitimi de oldukça verimli geçti.

Lamp 83 Aydınlatma Genel Müdür Yardımcısı Batu Ceyişakar gezi ile ilgili şunları söyledi: “Değerli hocamız Prof. Dr. Önder Küçükerman’ı ve Haliç Üniversitesi öğrencilerini ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Biz de geleceğin iyi eğitim almış öğrencilerde olduğuna inanıyoruz. Firmamızın kapıları öğrenmeye, çalışmaya istekli gençlere her zaman açık. Önümüzdeki dönemde gerek Haliç Üniversitesi, gerekse diğer üniversiteler ile olan iş birliğimizi arttırarak devam ettirmeyi hedefliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir