Close

20/01/2010

Gençlik Parkı Aydınlatma Tasarımı Gezisi

Tarih: 01 Şubat 2010, Pazartesi.

Saat: 19:30 – 21:30

Yer: Gençlik Parkı, Ankara,

Yenilenmesi 2009 yılında tamamlanan ve aydınlatma tasarımı projesi bir seneye yakın süren Gençlik Parkı, Ankara projesine yakından bakıyoruz!

Projede yer alan İspanyol aydınlatma tasarımcısı Duilio Passariello, PLD Türkiye organizasyonu ile Türkiye’de. 01 Şubat Pazartesi günü, saat 19.30’da başlayacak ve 2 saat sürecek gezide Duilio Passariello, proje mimarı Öner Tokcan ile beraber katılımcıları tasarımın teknik detayları ve süreç ile ilgili bilgilendirecek.

5 yılı aşkın bir süredir yayın hayatına devam eden PLD Türkiye dergisi, mimari aydınlatma tasarımı kavramları ve doğruları ile ilgili bilgi alışverişi sağlamak üzere etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

Gençlik Parkı Aydınlatma Gezisi, 2010 yılındaki ilk etkinlik olacak. Gezi, bir yılı aşkın süre alan, büyüklüğü ve kullanılan teknolojileri ile önemi bir proje olan Gençlik Parkının aydınlatma tasarımına daha yakından bakma şansı sunacak. Aydınlatma tasarımcısı ve mimar işbirliği için de önemli bir örnek oluşturacak. Projenin yaratıcıları ile gerçekleşecek keyifli gezi herkesin katılımına açık. PLD Türkiye dergisi editörü ve PLDA Derneği Türkiye temsilcisi Emre Güneş’in de yer alacağı geziye katılmak için www.pldturkiye.com adresinden kayıt olmak yeterli.

Duilio Passariello hakkında
İspanyol aydınlatma tasarımcısı Duilio Passarelio, 1956 doğumlu. Venezuella’da önce bilim sonrasında sanat eğitimi alan tasarımcı, New York, Venezuella, Paris ve Atina’da çalışmalarını yürüttükten sonra Madrid’e yerleşti ve 2004 yılında şu anki ofisi olan Light Plus’ı kurdu. Milan şehri Master planı, Dublin, Cork ve Belfast’ta yürüttüğü bazı köprü projeleri, 2004 Atina Olimpiyat Oyunları için gerçekleştirdiği projeleri yanında ürün tasarımlarına da imza attı. Ankara’da gerçekleşen Gençlik Parkı projesi en önemli projelerinden.

Öner Tokcan hakkında
1941 yılında Ordu’da doğdu. DGSA‘dan 1966 yılında Y.Mimar olarak mezun oldu.1985 yılında Gelişim Mimarlık A.Ş.’ni kurdu. Çok sayıda yarışmaya katılmış, dereceler almış, çeşitli yarışmalarda jüri üyeliklerinde bulunmuştur. Aktif olarak mimarlık ve peyzaj projeleri ile aynı zamanda mesleki kontrollük hizmetlerini sürdürmektedir.

KAYIT OLMAK İÇİN: Eventbrite Sayfası *

* Eventbrite etkinlik organizasyonu için web üzerinden verilen bir hizmettir.

ÖNEMLİ BİLGİLER:

• Gezi sırasında çeviri yapılmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir