Close

28 April 2017

Geleceğin Duyuları

“S.F_Senses of the Future” yani Geleceğin Duyuları isimli enstalasyon LG’nin dünyaca ünlü tasarımcı Tokujin Yoshioka ile iş birliği sayesinde ortaya çıkan bir çalışma. Yoshioka, doğanın güzelliğini ve insan duyularının karmaşıklığını yansıtmak için kullandığı çığır açan teknikleriyle tanınıyor.

LG ve Tokujin Yoshioka, insanlığın geleceği için iyimser bakış açılarını bu çalışmada gözler önüne seriyorlar. Enstalasyonun amacı; ışığı ve gündelik nesneleri kullanarak sürükleyici bir deneyimle kalıcı bir izlenim vermek.

Çalışmada S.F sandalyesinin ve güneş duvarının güzelliğini, Yoshioka’nın sanat eserlerini görebiliyorsunuz. Ayrıca enstalasyonda kullanılan, her şeyi olabilir hale getiren, gün ışığına benzeyen OLED teknolojisine de tanık oluyorsunuz.

Projeye katılanlar:

Tasarımcı: Tokujin Yoshioka
Mekân: Superstudio Piu, Tortona, Milano, Italy

www.lg.com
www.tokujin.com

Haber kaynağı: http://www.illumni.co/s-f_senses-of-the-future-by-tokujin-yoshioka-and-lg/

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *