Close

07/01/2010

EKODÜNYA Fuarı ve Kongresi

Tarih: 27 – 30 Mayıs 2010, Yer: İstanbul Fuar Merkezi, Yeşilköy, İstanbul

İletişim: www.ekodunyafuari.com

 

EKODÜNYA Fuarı ve Kongresi

Yapı-Endüstri Merkezi tarafından 27 – 30 Mayıs 2010 tarihlerinde düzenlenecek olan EKODÜNYA Fuarı ve Kongresi, sürdürülebilir kalkınmayı hedefleyen alternatif enerji kaynakları, geri dönüşüm teknolojileri, atık yönetimi ve ekolojik yapı elemanları sektörlerini buluşturacak ilk ve tek çatı etkinlik olacak.
Türkiye’nin ve Bölgenin en önemli Yeşil Buluşması’nı düzenleyen Yapı-Endüstri Merkezi, 41 yıllık bilgi birikimini Yeşil Yapı, Alternatif Enerji ve Çevre sektörlerine taşıyor…

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy’de düzenlenecek olan EKODÜNYA Fuarı ve Kongresi, sektörün Türkiye’deki ilk ve tek çatı etkinliği olacak. Çevre dostu ürün ve hizmetlere olan talebi ve duyarlılığı artırmayı hedefleyen EKODÜNYA 2010 Fuar ve Kongresi özel sektör, hükümet, yerel yönetimler, ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşları, dernekler ve birliklerin bir araya geleceği, sektör ile ilgili gelişme ve yeniliklerin paylaşılacağı bir buluşma noktası olacak.

Küresel kriz sonrası yenidünya düzeninin ilk kuralı olan sürdürülebilir düşünce, çevre dostu yapılaşma, alternatif enerjiler ve sürdürülebilir kalınma iş dünyasının gündemine taşındı. “Yeni sürdürülebilirlik” tanımının yaşamımıza girmesiyle, bugüne kadar hep alt bir açılım olarak algılanan “sürdürülebilirlik” artık önemli bir üst sektör olarak ortaya çıktı. 41 yıllık geçmişini doğru platformlar kurmaya adamış bir bilgi merkezi olan Yapı-Endüstri Merkezi, sürdürülebilirlik sektöründeki bu algı değişikliğine hız vermek amacıyla; sürdürülebilirlik sektöründe faaliyet gösteren tüm çözüm sağlayanları ve arayanları buluşturan EKODÜNYA Fuarı ve Kongresi’ni gerçekleştiriyor.

EKODÜNYA 2010 Fuar ve Kongresi; “çevre dostu yeşil bina” ve “sürdürülebilir kalkınma” kavramlarını en etkin bir şekilde kamuoyuna duyurmayı, ekolojik yaşam ile ilgili tüm kesimler üzerinde farkındalık sağlamayı ve bu konuda bir bilinç yaratmayı amaçlamaktadır. Bu noktadan yola çıkarak; sektör içi ve sektörler arası bilgi aktarımını sağlamak, fuardaki bilgi alışverişini etkinleştirmek için, sergileme alanının ortasına “EKOFORUM” adı altında herkese açık bir etkinlik arenası kurulacaktır. “EKOFORUM” bölümünde katılımcı firmalar, ilgili kamu kuruluşları, sivil toplum örgütleri, dernek ve birliklerin de işbirliği ve destekleri ile fuar süresince aralıksız paneller, konferanslar vb. etkinlikler gerçekleştirilecektir.

EKODÜNYA Fuar ve Kongresi kapsamında düzenlenecek olan konferans, panel, vaka analizi, çalıştay vb. etkinlikler; ekolojik yapı malzemeleri, alternatif enerji kaynakları, atık yönetimi, geri dönüşüm teknolojileri ve çevre dostu yeşil binalar sektörlerindeki güncel gelişmelerin, Türkiye ve dünyadan en önemli örneklerin, teknolojik gelişim ve değişimlerin masaya yatırıldığı bir iletişim platformu yaratacaktır.
EKODÜNYA Fuarı ve Kongresi ile ilgili detaylı bilgi için:
www.ekodunyafuari.com

EKODÜNYA Fuarı Ürün Grupları

YAPI ÜRÜNLERİ
ÇEVRE TEKNOLOJİLERİ
ENERJİ AKTİF SİSTEMLER
HİZMETLER ve DİĞER ÜRÜNLER

2010-05-27:27 – 30 Mayıs 2010

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir