Close

20/09/2012

Doğru Aydınlatma ve Verimlilik Konferansı

Fagerhult/ Veksan’ın ‘kapalı çalışma mekanlarında daha verimli aydınlatma nasıl sağlanır?’ ve ‘eğitim sürecinde doğru aydınlatma öğrenci performansını nasıl etkiler?’ olmak üzere iki ayrı başlık altında düzenlenecek olan Doğru Aydınlatma ve Verimlilik Konferansı 27 Eylül’de İstanbul The Marmara Otel’de gerçekleşecek.

Türkiye 1 Ocak 2012 tarihi itibariyle CEN (Avrupa Standartlar Komitesi) üyesi olmuş ve bu üyelik sonrasında aydınlatma konusunda Avrupa normlarına uyumlu olma zorunluluğu getirilmişti. Avrupa standartlarında aydınlatma kurallarını içeren EN 12464-1 ed2 kapsamında Fagerhult Aydınlatma Teknoloji ve Araştırma direktörü Tommy Goven, hem bu konu ile ilgili aydınlatıcı bilgiler paylaşmak hem de kapalı çalışma mekanlarında daha verimli aydınklatmanın nasıl sağlanabileceği üzerine tartışmak üzere konferansta olacak.

Eğitim sürecinde doğru aydınlatmanın öğrenci performasını nasıl etkilyeceği ile ilgili olarak Fagerhult Lund ile Londra College Üniversitesi, 9 yaşında bir öğrenci ile bazı çalışmalar yürütmüş ve şaşırtıcı sonuçlar elde etmişti. Çalışma ile ilgili kullanılan metotları ve doğru aydınlatmanın öğrenciler üzerindeki etkileyici sonuçlarını, Işık ve Aydınlatma Felsefesi Uzmanı Mimar Kenan Eren Sansal bu etkinlik çerçevesinde konuklarla paylaşacak.

Etkinliğin saat 14.00’te başlaması ve 17.30’da, konuklarla beraber yenecek bir akşam yemeği ile sona ermesi planlanıyor.

Katılımla için 20 Eylül’e kadar [email protected] mail adresinden veya (0212) 292 44 81 numaralı telefondan kayıt yaptırılması gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir