Close

02 September 2019

Cobb Energy Performing Arts Center, Atlanta – ABD

Altının çağrısı

Kendisini tamamen müzik, tiyatro, eğitim ve kültüre adayan Cobb Energy Performing ArtsCenter’da, Atlanta Opera ve Balesi, 2750 oturma kapasiteli tiyatro, 10000 metrekarelik balo salonu ve çeşitli restoran ve barlar yer alıyor.

Merkezin giriş salonunu ve merdivenliğini ise çekimser ancak etkileyici yapılarıyla dokuz büyük avize süslüyor. Özel olarak bu bina için tasarlanan her bir ışık heykeli 250 adet elde işlenmiş murano camından yapılmış ve kısmen üzerleri varak ile kaplı kıvrımlardan oluşuyor.

Her biri 400 kg ağırlığında olan avizeler farklı yüksekliklerde binanın cam cephesi boyunca düzensiz bir yerleşimde asılmış, cam ve altın kaplamalar sayesinde kırılgan ve yerçekimsiz bir ortamda bulunuyor görüntüsü veriyorlar ve Prima balerinlerin kat kat kabarık tütülerini anımsatıyorlar.

Mimari: Smallwood, Reynolds, Stewart, Stewar&Associates, Inc.

Lambalar: Andromeda International Srl

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *