Close

09/03/2012

Cemdağ Aydınlatma’dan tasarruflu armatürler

2011 yılında saatte 9 Boğaz Köprüsü’nü aydınlatacak kadar armatür üreterek dikkat çeken Cemdağ Aydınlatma, yaptığı Ar-Ge çalışmalarının sonucunda yüzde 40’a varan oranda tasarruf sağlayan armatürler üretmeye başladı.

Cemdağ Aydınlatma’nın 7 Mart Çarşamba günü İstanbul’da düzenlediği basın toplantısında Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Cem, Cemdağ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Süheyl Cem ve Yönetim Kurulu Üyesi Sina Cem, sokak aydınlatmasında kullanılan armatürlerde yaşanabilecek enerji tasarrufundan bahsederek; ‘Türkiye’de 6 milyon sokak armatürü olduğunu düşünürsek, çift kademeli sistemle çalışan yüksek basınçlı yeni nesil armatürlere geçerek yılda 300 milyon TL civarında enerji tasarrufu sağlanabileceğini öngörüyoruz’ dedi.

Türkiye’deki ilk yüksek IP korumalı ve ilk sodyum ampulle çalışan sokak armatürlerini üreten Cemdağ’ın Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Cem sözlerine şu şekilde devam etti: ‘Tesislerde ağırlıklı olarak LED, yüksek basınçlı ve floresan armatür grupları, iç, dış ve teknik olmak üzere 23 ürün grubunda, 200’den fazla ürün ve bin 250 civarında farklı varyantta üretim yapılıyor. Türk Patent Enstitüsü’nden aldığımız 41 adet belgemiz var. Türkiye’de satış yaptığımız 59 bayi bulunuyor’.

Mustafa Cem’in ardından söz alan Cemdağ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Süheyl Cem ise; aydınlatmadan iyi ve kaliteli ışık elde etmek için fazla enerjiye değil iyi bir armatüre ihtiyaç olduğunu hatırlatarak, “Aydınlatma o kadar önemlidir ki, milyon dolarlık yatırım yaparsınız, kimse çalışmak istemez” cümleleriyle sözlerini tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir