Close

25/04/2018

Tepta Aydınlatma’dan yeni bir söyleşi serisi: Işıklı İnsanlar

Tepta Aydınlatma yıl boyunca gerçekleştireceği sohbet programı ile kendi alanlarında yaptıkları uzun soluklu ve dikkat çekici çalışmalarla topluma ışık saçan insanları konuk ediyor.

Geçtiğimiz yıllarda 25 öncü mimar ile gençleri buluşturduğu bir sohbet programı düzenleyen Tepta Aydınlatma, bu yıl söyleşilerine 7’den 70’e herkesin ilgisini çekebilecek konu ve konuklarla devam ediyor.

“Işıklı İnsanlar“ başlığı ile düzenlenen sohbet programına, çok farklı alanlarda çalışmalarını sürdüren, yaptıkları işe gönül vermiş ve çalışmaları ile dikkat çeken ve çevrelerini aydınlatan insanlar konuk ediliyor.

Çevresine olumlu etkiler yayan bir kavram olarak: Işık

Işık kavramsal olarak her zaman pozitif ve olumlu bir etki yayan, mutluluk getiren bir olgu. Buradan hareketle sohbet programında paylaşımda bulunacak konukların aktaracağı deneyimlerin izleyicilere olumlu duygular getirmesi; bu buluşmaların insanların gün içinde karşılaştıkları olumsuz koşullar arasında biraz olsun keyifli dakikalar sunması hedefleniyor. Bilginin paylaştıkça değerli olduğu felsefesinden hareket ile yola çıkan Tepta, insanların daha sık ve daha samimi bir biçimde bir araya gelmesini önemli buluyor.

Mayıs ayı boyunca iki öncü isim:

Mayıs ayında başlayacak programın ilk konuğu 3 Mayıs Perşembe günü, yayınlandığı ilk günden son bölümüne kadar büyük ses getiren Fi Dizisi’nin sahne arkasını aktaracak olan, dizinin sanat yönetmeni Zeynep Koloğlu. Yapım tasarımcısı olan Koloğlu, dizide yer alan kişilikli mekan tasarımları ile adından söz ettirdi. Tasarımcı mesleğinin keyifli yanlarını paylaşacak; Fi‘nin yanısıra yaptığı diğer işlerinden de bahsedecek.

Mayıs ayının son konuğu 15 Mayıs Salı gününde, Türkiye’nin ilk ve tek lüks web sitesi OGGUSTO’nun kurucusu ve mücevher yazarı Özlem Güsar olacak. Güsar, “Işıltılı Mücevher Efsaneleri” başlıklı söyleşisinde mücevher tarihine damgasını vuran markalardan, tarihe adını yazdırmış kadınların mücevherlerle süslü aşk hikayelerine; yeryüzünün derinliklerinde milyonlarca yılda oluşan değerli taşlardan, Fransız ihtilali ile ortaya çıkan tasarımlara kadar pek çok ışıltılı konuya değinecek.

Tepta‘da Işıklı İnsanlar söyleşi programına Haziran ayının sonundan itibaren tekrar devam edilecek. Konulara ve konuklara ilgi duyan tüm katılımcılara açık olan sohbet etkinlikleri ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor ancak limitli yer dolayısı ile mutlaka kayıt yaptırmak gerekiyor. Gerek kayıt işlemi, gerekse gelecek programlar hakkında bilgi almak için; [email protected]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir