Close

19 May 2020

Online aydınlatma tasarımı semineri – Ali Berkman

UNESCO Dünya Işık Günü kutlamaları çerçevesinde TEPTA tarafından düzenlenen online aydınlatma tasarımı seminerlerinin son konuğu, OnOff kurucusu ve aydınlatma tasarımcısı Ali Berkman, “Işığı Var Eden Karanlık” başlığı altında aydınlatma tasarımı alanını ele alacak.

Zoom platformu üzerinden online olarak düzenlenen Aydınlatma Tasarımı konferansları, 15 Mayıs Cuma günü ZKLD Studio kurucusu ve aydınlatma tasarımı alanında öncü isimler arasında yer alan Zeki Kadirbeyoğlu ile başladı. Seminerlerin ikinci konuğu Planlux’un kurucusu ve aydınlatma tasarımcısı Korhan Şişman oldu. Şişman, ilk bölümde Planlux’un kuruluşunu anlattı ve “Bir aydınlatma tasarımcısı ile çalışmanın, bir projeye neler kattığına” değindi, seminerin ikinci bölümünde ise UV-C kullanımına yönelik bir değerlendirme yaptı.

Etkinlikler hakkında bilgi ve katılım için gerekli bilgiler,  TEPTA’nın sosyal medya hesaplarından takip edilebiliyor.

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *