Close

17/03/2017

“Aydınlatma Seminerleri” yılda iki kez tekrarlanacak

Aydınlatma Türk Milli Komitesi’nin (ATMK), 2014 yılından bu yana düzenlediği Aydınlatma Seminerleri’nin beşincisi de tamamlandı. Katılımcılardan gelen yoğun talep nedeniyle ATMK, Aydınlatma Seminerleri’ni yılda iki kez düzenleme kararı aldı.

Gelişen aydınlatma teknolojisiyle hızla büyüyen aydınlatma sektörü çalışanlarını ve sektörle ilgilenenleri bilgilendirmek amacıyla düzenlenen beşinci seminerde katılımcılar birçok konuda kendilerini geliştirme fırsatı buldu. Seminerde katılımcılar; konusunda uzman eğitmenlerden aydınlatma tasarımı, ışık-görme, ışık üretimi, lamba-aygıtlar, aydınlatmada nicelik, nitelik ve standartlar, enerji etkin tasarım ve doğal aydınlatma, iç-dış aydınlatma uygulamaları ve hesapları konularında eğitim aldılar. Katılımcılara, seminerin son gününde gerçekleştirilen değerlendirme sınavının ardından “katılım belgeleri” de verildi.

Katılımcıların, kursların devam etmesine yönelik yoğun talepleri nedeniyle ATMK, temel konuları içeren bu seminerin yılda iki kez düzenlenmesine devam etme kararı aldı. Temel eğitime katılanlara yönelik de farklı aydınlatma konularında daha detaylı bilgilere ulaşabilecekleri eğitim programları düzenlenmesi planlanıyor.

“Eğitimler sektörde iş kalitesini artıracak”

LED teknolojisinin genel aydınlatmaya girmesiyle, farklı disiplinlerden gelen kişilerin sektör çalışanlarını oluşturmaya başladığını ifade eden ATMK Yönetim Kurulu ise açıklamalarına şöyle devam etti: “Bu kişilerin aydınlatma tekniği konusunda bilgi eksikliklerini gidermek, zor rekabet koşullarında sektörün bilgi alt yapısını beslemek, doğru ve eşit değerlendirme ortamları yaratmak için 2014 yılından beri Aydınlatma Seminerleri düzenliyoruz. Geçtiğimiz günlerde bu seminerin beşincisini tamamladık. Katılımcılardan gelen, kursların devam etmesine yönelik yoğun talebe kayıtsız kalamadık ve bundan sonra da Aydınlatma Seminerleri’ni yılda iki kez tekrarlamaya karar verdik. Temel eğitimi alan katılımcılara yönelik de kendilerini geliştirebilecekleri, farklı aydınlatma konularında derinlemesine bilgi sahibi olabilecekleri eğitim programları düzenleyeceğiz. Böylece aydınlatma sektörünün büyümesine ve sektörde daha kaliteli işler yapılmasına katkı sunacağımızı düşünüyoruz.”

Daha fazla bilgi için: www.atmk.itu.edu.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir