Close

13 December 2017

Axiom, Prag

Axiom, 700.000’den fazla LED’den oluşan bir matristen şekillendirilmiş ışık düzenine verilen isim.

Simetrik olarak hizalanan üç kemer gibi ortaya çıkan montaj yüzeylerini ve kontürlerini örtmek ve sarmak için tasarlanmış bir dizi video animasyonu için bir tuval sunuyor. Axiom içinde biçim ve aydınlatma arasında bir geçiş var. Amacı gözlemciye neyin sanal ve neyin gerçek olduğunu yeniden düşündürmek.

Animasyonlar ve senkronize ses küreleri, meditasyonlu titreşimlerden hızlı vurmalı seslere, hipnotik müzikal tonlamalarla geliştirilen, senkop yapıya evrim geçiriyor. Bu görsel-işitsel düzenlemeler çalışma boyunca kademeli olarak ortaya çıktıkça, ışık, ses, alan ve zaman unsurları keşfediliyor, anatomize oluyor.

Axiom, doğrusal olmayan deneyimsel tepkinin yeni bir şeklini ortaya çıkarmak için en ileri teknolojilerin, yazılım sistemlerinin ve yapım tekniklerinin gücünü kullanıp yeniden güdümleyerek eski alışkanlıklara son veriyor.

Haber kaynağı: http://www.illumni.co/axiom-by-kit-webster-2/

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *