Close

26 March 2019

Yeni yarışma: Aydınlatma şehirlerimize başka ne değerler katabilir?

Signify, kentsel çevrede aydınlatmaya odaklanan genç tasarımcılar için yeni bir yarışma başlattı.

Community Lighting for the Urban Environment (Kentsel Çevre için Kamusal Aydınlatma) yarışması, bu ilk yılında “Aydınlatma ve kentsel bozulma” temasına odaklanıyor.

Katılımcılardan ışığın nasıl bir değişim yaratabileceğini düşünmeleri isteniyor.

“Binalardaki acil durum aydınlatmasına hepimiz aşinayız. Peki, aydınlatma başka neler yapabilir?”

Şehirlerde keşmekeşlik, iletişim bozuklukları ve çevresel değişim kendimizi savunmasız hissetmemize yol açsa da kesinlikle tamamen güçsüz değiliz.

Aydınlatma tasarımı; bozulmayı önlemeye, çevreyle uyumsuzluktan kaçınmaya ve diğer yandan durumu yönetmeye yardımcı olabilir mi?

Işık, insanların krizle daha iyi baş edebilmelerini nasıl sağlayabilir? Işık, bu zor zamanlarda daha başka ne yapabilir?”

Community Lighting for the Urban Environment (CLUE), öğrencilere ve genç profesyonellere açık olan uluslararası bir yarışma.

Katılımcıların profesyonel meslek hayatlarına henüz kısa bir süre önce katılmış olması gerekiyor.

Yarışma, hem iç hem de dış mekân uygulamalar için inovatif aydınlatma konseptleri geliştirmeyi amaçlıyor. Ayrıca kazananlara para ödülü var.

Haber kaynağı: https://luxreview.com/article/2019/03/competition-asks-what-else-can-light-do-our-cities-

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *