Close

18/07/2019

Women in Lighting (WIL) Türkiye ilk toplantısı gerçekleşti

Woman in Lighting (WIL), aydınlatma tasarımı alanında çalışan kadın profilleri ön plana çıkarmayı hedefleyen dijital bir platform. 

2018 yılında Light Collective inisiyatifi ve Forma Lighting firması sponsorluğunda hayata geçen hareket, ülke temsilcilerinin düzenlediği buluşma toplantıları ile tüm dünyada kendine ses buluyor.

Türkiye temsilciliğini Şebnem Gemalmaz’ın üstlendiği WIL Türkiye’nin ilk etkinliği de 21 Haziran saat 19:00’da Mimarlar Odası’nda gerçekleşti. Ellinin üzerinde kadın katılımcının desteklediği ilk etkinliğin birinci oturumunda WIL hareketinin detayları paylaşılarak, temsilciler ve katılımcıların proje hakkında bilgilendirilmesi sağlandı. 

PLD Türkiye aracılığı ile yapılan açık çağrıya cevap veren ilk 15 kadının kısa sunumları ile devam eden etkinlik, son bölümde görüş ve önerilerin paylaşımı ile proje sürecini birlikte şekillendirmeye yönelik paylaşımlar ile sonlandırıldı.

“Davetli bir çağrıdansa PLD Türkiye networkü üzerinden açık çağrı ile bu daveti yapmak istedim. Bu davetin/oluşumun sadece benim ulaşabildiğim ve bildiğim isimlerden çok daha geniş bir alana ulaşması önemliydi. Kendisini bu oluşumun bir parçası olarak gören, fikir beyan etmek isteyen, katkı sağlamak isteyen veya sadece merak eden sektördeki tüm kadınların birlikte şekillendireceği bu platformun buluşmaları bir süre daha açık çağrı ile devam edecek.” diyor Şebnem Gemalmaz.

Bir sonraki etkinliğin Eylül ayı içerisinde olması planlanıyor. Kendinizi kısaca tanıtmak isterseniz şimdiden [email protected] adresine bu talebinizi iletebilirsiniz. Süre sebebi ile sınırlı sayıda konuşmacı sunum yapabileceğinden ne kadar erken karar verirseniz o kadar iyi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir