Close

06 February 2013

LIGHTINGEUROPE’un ilk genel kurul toplantısı gerçekleşti

LIGHTINGEUROPE’un yönetim kurulu üyelerinin seçimi de gerçekleştirilen ilk genel kurulu, Brüksel’de yapıldı.

url-1

CELMA (Avrupa Aydınlatma Üreticileri Birliği) ve ELC (Avrupa Lamba Üreticileri Birliği) kendilerini fesh ederek LIGHTINGEUROPE (Avrupa Aydınlatma Birliği) adı altında bir araya gelmiş ve yeni bir kuruluş oluşturmuşlardı.

AGİD (Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği)’in de kurucu üyesi olduğu bu kuruluş, 5 Aralık 2012 tarihinde Brüksel’de gerçekleştirilen noter huzurundaki törenle resmi kuruluşunu tamamlamıştı. Sadece Avrupa Birliği üyesi, ülke temsilcisi dernek ve firmaların katılımı ile bir araya gelen ve toplam 31 üyesi bulunan bu kuruluş, ilk genel kurulunu 1 Şubat 2013 tarihinde üyelerinin tamamının katılımı ile Brüksel’de gerçekleştirdi.

Gelecek 2 yıl için yönetim kurulu üyelerinin seçimi ve görev dağılımının belirlendiği bu ilk genel kurul toplantısında AGİD Dernek Başkanı Fahir Gök genel kurul üyelerinin önerisi ve oy birliği ile LIGHTINGEUROPE’un denetçilik görevine getirildi.

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *