Close

27 September 2010

Tasarım haftasına aydınlatma tasarımcısı imzası

Nergiz Arifoğlu Lightstyle Aydınlatma Tasarımı Ofisi IDW için unutulmayacak bir ışık deneyimi tasarladı. Masalsı İstanbul atmosferlerini seviyorsanız bu farklı deneyimi yaşamak için Nergiz Arifoğlu’nun oluşturduğu gün batımının tüm renkleri İstanbul Design Week’te sizleri bekliyor.

Bu ışık deneyiminde Galata Köprüsü’nden aşağı yürümeye başladığınızda karşınıza çıkacak olan tarihi duvarlar ve parktaki ağaçlar kırmızı ve mavinin arasındaki renklerle gün  batımına doğru yolculuğun yönünü gösterecek, Galata Köprüsü ile süren yolculuk takibinde merdivenlerde Altın Boynuz’dan yansımalarla sona erecek.

Tasarımcı ekip IDW için hazırladığı bitmesini istemeyeceğiniz bu yolculukla, ışığın mekanda yarattığı büyüleyici atmosferi ziyaretçilerle buluşturuyor.

Işığın büyüsüne kapılan ziyaretçiler gün ve gece boyu o hep fotoğraflanan masalsı İstanbul manzarasında yürüyor olacaklar.

Tasarım:

Nergiz Arifoğlu Lightstyle Mimari Aydınlatma Tasarımı ve Danışmanlığı

Nergiz Arifoğlu, Derya Taşatan, Seda Sezen, Yeliz Dilaver

 

Destekleyenler:

IDW, PLD Türkiye, IBB Şehir Aydınlatma ve Enerji Müdürlüğü, Siteco, Emfa, Philips,Dinakord Elektronik, Fiberli Aydınlatma, Osram

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *