Close

11/12/2015

Sylvania Çinlilere satılacak

sylvianaHavells Hindistan, Sylvania’daki hisselerinin %80’ini Shanghai Feilo Acoustics Co Limited firmasına satıyor. Bu firma Shanghai Stock Exchange’de listelenen bir kuruluş. Devlete ait Inesa da Feilo’nun hissedarlarından.

Anlaşma, Havells Sylvania’ya €186 milyon öz kaynak değeri kazandırıyor ve bòylelikle Havells, şubat 2016”da tamamlanacak anlaşmaya gòre €148.8 milyon elde edecek. Havells elinde kalan %20”lik hisse payını da gelecek 3-5 yıl içinde satacak.

Havells, Sylvania”yı 2007”de satın aldı ve Hindistan”in Economic Times’na göre, geçtiğimiz yedi yıl içinde (faizler dahil, €114 milyon) €104 milyon yatırım yaptı. Anlaşma kapsamında, borcun tamamı olan 30 milyon Euro, emeklilik yükümlülüğü de dahil, Feilo’ya transfer edilecek.
Havells Hindistan Başkanı, Yönetici Direktörü ve Havells Direktòrü Anil Rai Gupta, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulunuyor: “Havells Grubu, Sylvania’nin “global hedef ve yerel uygulama” yapısıyla girişimci bir organizasyon olmasına başarılı bir şekilde katkıda bulundu. Feilo, Sylvania ailesinin bu girişimci dokusunu koruma niyetinde. Biz şundan eminiz ki Feilo ile geçerli bu ittifak, aydınlatma alanında ortaya çıkan trendlerde hızlıca cevap vermeyi kolaylaştıracak.”

Shanghai Feilo Akustikler Başkan Zhuang Shenan ise şunları sòylüyor: “Feilo, dünya lideri bir aydınlatma markası yaratmak adına, Sylvania ile ortak olmadan gurur duyuyor. Feilo, rekabetçi LED ürünlerindeki geniş portfolyosuyla Sylvania”ya katkıda bulunacaktır”

Havells Hindistan’ın hisseleri, satış duyurusundan sonra %8 değer kazandı.

Haber kaynağı: http://luxreview.com/article/2015/12/sylvania-to-be-sold-to-the-chinese

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir