Close

19 December 2017

PLDC yeni konferansa çağırıyor; 25-27 Ekim 2018

Hep ileri!
PLDC, Asya ve Amerika’ya doğru genişliyor ve artık her sene yapılan bir organizasyona dönüşüyor.

PLDC’nin geçtiğimiz 10 yıl içerisinde gösterdiği büyüme performansı önümüzdeki dönemler için yeni stratejiler belirlemesine neden oldu. Ana amaç, aydınlatma tasarımı endüstrisini doğru ve global bir ağda (network) tutmak.

VIA, PLDC’yi nicelikten ziyade Amerika ve Asya pazarlarını da içine alarak etkin bir şekilde geliştirmeyi hedefliyor. Bu bağlamda her sene yapılması planlanan ilk PLDC etkinliği, 25-27 Ekim 2018 tarihleri arasında Singapur’da gerçekleştirilecek. Bu yılın mottosu “A Smart Move / Akıllı Hareket” olarak belirlendi. PLDC 2019 ve 2021 Avrupa’da gerçekleşecek. 2020’nin ise New York’ta yapılması planlanıyor.

Organizasyonun bir parçası olarak hayat boyu öğrenme ve yeni öğrenme biçimleri üzerine bir CPD programı da etkinlik kapsamında yer alacak.

Sunum Çağrısı (Call for Papers):
PLDC’de sunulan bildiriler basılı hale getirilecek. 2 günlük konferansta sunum yapmak isteyenlerin aşağıdaki konulardaki özetlerini 17 Ocak 2018’e kadar göndermeleri gerekiyor.
Konferansa gönderilen özetler kapalı zarf usülü okunarak değerlendirilecek.

Ayrıntılı bilgi için;
https://pld-c.com/wp-content/uploads/sites/4/2017/12/Call-For-Papers-PLDC-2018.pdf

  • Profesyonel Uygulamadaki Sorunlar
  • Hizmet Sektörü Aydınlatması
  • IoDT – Tasarım Şeylerin İnterneti
  • Deneyim Ortamları
Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *