Close

07/12/2017

PLDC Paris, 2017’in ardından

6.sı düzenlenen PLDC, 1-4 Kasım 2017 tarihleri arasında, 72 ülkeden, 2165 rekor katılımcı ile Paris’te gerçekleşti.

2019 yılında da disiplinler arası karakterini güçlendirerek, aydınlatma tasarımında en son teknoloji ve trendlerin tartışıldığı eğitici bir platform olmaya devam edecek. Gerçi bu defa, alışıla geldiği şekilde gala yemeğinde bir sonraki buluşmanın hangi şehirde olacağı açıklanmadı. Bu yılın sonuna kadar yapılmış olacak.

İki yılda bir düzenlenen etkinlik, bu yıl da programını tüm hafta boyu süren farklı etkinlikler ve yoğun katılımla genişletti. Dernekler, üniversiteler, medya ortakları, sponsorlar ve aydınlatma profesyonellerinin ilgi gösterdiği etkinlik, yeni trendlerin yer aldığı ve tartışıldığı bir platform olarak öne çıkıyor.

PLDC’nin disiplinler arası yapısı, aydınlatma ve aydınlatma tasarımı mesleğinin önemine dikkat çekiyor. Bu bağlamda bu yıl da, aydınlatma tasarımcıları, mimarlar, üreticiler, araştırmacılar, eğitimciler mimaride aydınlatmanın kalitesini tartışmak, eğilimleri keşfetmek ve geliştirmek fırsatı buldular.

Konferans, Paris şehri ve ACE (Association des Concepteurs Lumière et Eclairagistes) işbirliği ile gerçekleşti.

6 adet moderatörlü toplantı ve 80’in üzerinde paper sunumu yapıldı. 3 deneyim odası, geleceğin kentsel aydınlatma tasarımı konulu tasarım yarışması, şehirde yapılan 3 gezi ve bir dizi konferans öncesi toplantı, PLDC’nin aydınlatma tasarımı alanında uluslararası öncü konumunu daha da pekiştirdi.

64 önde gelen firma sponsorluğunda gerçekleştirilen etkinlikte, 12 firmanın standlarında aydınlatma endüstrisinin son dönem en yeni teknoloji ve ürünleri sergilendi.

PLDC bu sene de aydınlatma tasarımcılığı mesleğinin uluslararası ölçekte kabul görmesine katkıda bulunan tartışmalara sahne oldu.

Hızla dijital gelişmelerin yaşandığı günümüzde, aydınlatma tasarımı dünyasında da çok ciddi değişimlerin olması muhtemel. Buna dair de pek çok tartışma katılımcıların değerlendirmesine sunuldu.

Etkinlik, PLD Recognition ödüllerinin de sahiplerini bulduğu, 800’ün üzerinde konuğun katılımı ile her zaman olduğu gibi sıcak bir atmosferde geçen gala yemeği ile son buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir