Close

27/05/2011

Philips LED lambaya Energy Star Belgesi

Philips dünyada ilk kez, 60 watt şeffaf lambanın gücüne eş değer 12.5 watt’lık LED lamba Philips AmbientLED (profesyonel adıyla Philips EnduraLED)’i üreterek kendi kategorisindeki yeniliklerine birini daha ekledi.  ABD Çevre Koruma Ajansı ve ABD Enerji Bakanlığı tarafından geliştirilen Energy Star Belgesi’nin sahibi olan Philips AmbientLED, bu belgeyle birlikte;  kalite ve enerji verimliliği gereksinimlerini karşıladığını hatta aştığını böylece ürünün tüketiciler için oldukça verimli ve uygun maliyetli bir aydınlatma seçeneği olduğunu kanıtlamış bulunuyor.

Zannetmeyin ki bu belgeyi almak kolay olsun. Öyle her çıkan yeni ürün bu belgeyi alma lüksüne erişemiyor. Öncelikle tasarlanan ürünün belli kriterlere uygun olması gerekiyor.  Energy Star Belgesi’ni almak için bir ürünün 60 watt’a eş değer olmasının yanı sıra minimum 800 lümen ışık çıkışı, 2700 renk sıcaklığı, %80 renksel geriverim (CRI-color rendering index) ve minimum 3 yıl garanti sağlamak zorunda. Philips AmbientLED; 806 lümen, 2700K, 80 CRI ve 6 yıl garantili özelliğiyle bu gereksinimlerin hepsini fazlasıyla karşılayarak aldığı belgenin hakkını veriyor.

Philips AmbientLED, 60 watt gücüne eş değer olmasına rağmen, 60 watt’lık şeffaf lambalara göre 25 kat faha uzun ömürlü ve yüzde 80 daha az enerji harcıyor. Böylelikle hem çevreyi koruyor, hem enerjiden hem de paradan tasarruf etmenizi sağlıyor. Bu özelliğiyle bile Energy Star Belgesi’ne layık görülmesinin nedenini açıklıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir