Close

10/06/2009

Onur ödülü Triple Bridge Gateway’e

Kendini iletişim dizaynı ve insan yapımı çevrenin kesişiminde çalışan insanların küresel topluluğu olarak tanımlayan Çevre Grafik Dizayn Topluluğu ( Society for Environmental Graphic Design ) Onur ödülüne Leni Schwendinger’in Triple Bridge Gateway adlı aydınlatma projesi layık görüldü.

Projenin mimarları Leni Schwendinger ve Light Projects Ltd. kamu alanındaki çalışmalar ve altyapı aydınlatmasında 10 yıllık bir tecrübeye sahip.

1996’da başlayan Triple Bridge Projesi on yılı aşkın bir dizayn, planlama ve yapım çalışmasının ürünü. New York’ta40. Cadde ‘dekiNinth Avenueüzerindeki otobüs rampalarının altyapısal sanat ışıklandırma enstalasyonuna dönüştürülmesiyle oluşturulmuş önemli bir proje.

Projede kullanılan aydınlatma aksesuvarları sallantıya ve olağandışı hava koşullarına dayanaklı olacak şekilde seçilmiş. Görüntünün yanında sağlamlık da esgeçilmemiş.

Hell’s Kitchen şimdi Leni Schwendinger imzalı bu çalışma sayesinde ışıl ışıl ve rengarenk. Triple Bridge haftalık rotasyonlara tabi ışık düzeneğiyle renkli aydınlatmalar sunuyor. Işık yansımaları sayesinde sağlanan sokak-köprü iletişimi de şehir mimari aydınlatmasını bir bütün kılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir