Close

19/12/2018

OGE Group’tan “Light a Wish”

Karahindibanın tüylerini havaya üflemeden önce bir dilek dileyin…

Bu oyunu herkes bilir. OGE Group’un “Light a Wish” (Bir Dilek Yak) çalışması, tohumların havaya dağıldığı anı görselleştirerek dileğinizi onlarla birlikte dünyaya yayıyor.

2 metre boyunda ve toplamda 20 adet olan büyütülmüş, tüyümsü tohumlar kanalın üzerinde özenle asılı kalarak sanki nefes alıyormuş gibi parıldıyor.

“Light a Wish” çalışmasıyla sanatçılar sessizce evrene bıraktığımız ve gelecekte yeniden karşılaşmayı umduğumuz iyi dileklerimizi görselleştirmiş oluyorlar. Bu şekilde, aydınlatılmış karahindiba tüyleri en derin arzularımızın ve rüyalarımızın taşıyıcıları oluyor.

OGE Group, oyuncul ışık enstalasyonlarında bilinen görüntüleri ve objeleri büyütmeleriyle tanınıyor. Grubun daha önceki çalışmalarında, iskambil kartlarından yapılmış gerçek boyutlu bir ev ve aydınlatılmış devasa çiçeklerle dolu bir bahçe vardı.

Eskiden karahindiba tohumlarına üflemekle ilgili batıl bir inanç vardı: Bitki üzerinde kalan tohumların sayısının kaç yıl sonra evleneceğinizi, kaç çocuğunuzun olacağını ya da kaç yıl ömrünüzün kaldığını gösterdiğine inanılırdı. Ancak geleceğe göz atmadan önce baharı beklememiz gerekecek.

Haber kaynağı: https://illumni.co/light-a-wish-by-oge-group/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir