Close

28/08/2014

Nike RISE kampanyası için LED basket sahası

PLDNike1
Dünyaca ünlü spor markası Nike, gerçek basket sahası boyutuna eş olan hareket izleme sensörlü, LED imgeleme teknolojisine tepki veren bir LED basket sahası oluşturdu. Shangai’daki bu basket sahasında, ünlü basketbol oyuncusu Kobe Bryant’ın genç öğrencilere basketbol öğretmesine yardımcı olabilmek adına, tepkisel LED teknolojisi (ve slideshow) yere döşendi.

PLDNike2
House of Mamba adı verilen mekânda kurulan basket sahası, Nike Rise kampanyasını desteklemek için yaratıldı. Kampanya, genç Çinli oyuncular adına düzenlenen bir yarışmayı kapsıyor. Yarışmayı kazanan genç oyuncular, bu Eylül’de Barselona’da gerçekleşecek Nike Dünya Basketbol Festivali’ne katılma şansı elde edecekler.

PLDNike3
Bryant
, RISE adına görev alan ve dünya çapında çok iyi tanınan basketbol oyuncularından biri. Bugüne kadar yarışma dahilinde seçilen genç katılımcılar Beijing, Guangzhou, Hong Kong, Taipei ve Kaohsiung’da, bir diğer ünlü basketbol oyuncusu olan Le Bron James’ten de eğitim aldılar.

James, verdiği eğitimden sonra, Shangai’da Bryant’la gerçekleşecek olan bir sonraki aşama için 30 genç oyuncu seçti. Katılımcılar, hareket sensörleriyle donatılmış ve oyuncuların hareketlerini izleyebilen bu tepkisel sahada eğitim aldı.

PLDNike3
Saha bireysel olarak hareket setleri tasarlayabiliyor, Bryant’ın eğitim programına göre sahaya uyumlanmış manevralar, tatbikatlar yaratabiliyor. Ayrıca oyuncuların performansı başladığında yaptıklara hatalara karşı cevap veriyor.

Saha, Nike RISE’ın özel grafikleriyle beraber aynı zamanda klasik saha işaretlerini de gösteriyor. Basketbol karşılaşması ya da eğitim olmadığında ise sahanın LED yüzeyi, neredeyse her türlü hareketli görsel, grafik ve renk içeren çalışmayı oynatabiliyor.

Haber kaynağı:
http://www.dezeen.com/2014/08/15/nike-creates-first-full-size-led-basketball-court-kobe-bryant/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir