Close

26 March 2018

Mimarlık ve Kentlerin Işık Kirliliği Paneli, 02 Nisan’da Salt Galata’da

“İstanbulSMD ve Kalebodur’la Pazartesi Buluşmaları” serisinin yeni etkinliği “Mimarlık ve Kentlerin Işık Kirliliği” başlığıyla 02 Nisan Pazartesi günü Salt Galata’da düzenleniyor.

Işık kirliliği, her geçen gün daha çok aydınlatılan şehirlerimizde büyük bir problem olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor. Yapılan bilimsel araştırmalar ışık kirliliğinin, çevreye ve sağlığımıza olan etkilerini açık bir şekilde ortaya koysa da konu ile ilgili bilinç seviyesi maalesef çok düşük. Bu noktada PLD Türkiye olarak uzun bir süredir çaba gösteriyoruz.

Genel yayın yönetmenimiz Emre Güneş’in moderatör olacağı bu etkinlikte de amaç konuyu gündemde tutarak daha fazla paydaşın sürece katkı vermesini sağlamak. Panelin konuşmacıları ise isikkirliligi.org kurucusu Bülent Aslan ile aydınlatma tasarımcıları Korhan Şişman (Planlux) ve Şebnem Gemalmaz (Arup).

Etkinliğin facebook sayfası: https://www.facebook.com/events/1797927867178083/

“Mimarlık ve Kentlerin Işık Kirliliği” paneli 02 Nisan Pazartesi günü saat 19:00-20:30 arasında Salt Galata’da ücretsiz izlenebilir.

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *