Close

27/05/2011

Maddenin ışıkla buluştuğu an

Borusan Müzik Evi tarafından geçen yıl ilki düzenlenen Madde-Işık edisyonu, gelenekselleşme yolunda. 28 Mayıs – 25 Eylül 2011 tarihleri arasında düzenlenecek Madde Işık II (Matter+Light), bir önceki serginin ele aldığı temaları geliştirerek ”İmmersiyon veFiziksel Sanallık” alt başlıklarına ”Madde ve Işık”ı da ekliyor.

İmmersiyon başlığı altında; ”Kurt Hentsclager – HIVE, [The User] – Dot Matnx Printer için Kuartet”, Fiziksel Sanallık başlığı altında ”Christian Partos – VISP, Joachim Sauter ve Dirk Lüsebrink (ART+COM) – Geçmiş Şeylerin Görünmeyen Biçimi, Julien Maire-Patlayan Kamera, Bellek Düzlemi – Düşük Çözünürlüklü Sinema, Flip-dot Ayna, Enstantaneler ve Madde&Işık başlığı altında; Jean Michel Bruyere – Sosyal Yardım, Li Hui – Amber yer alıyor.

Özellikle belirletlim; yapıtların tümü Türkiye’de ilk kez sergileniyor. Bir bölümü ise Borusan Müzik Evi için özel üretildi. Geçen yıl 35 bin ziyaretçiyle kentin en çok ziyaret edilen sanat etkinliklerinden biri olmayı başaran Madde+Işık, bu yıl da iddialı. Söyleyecek fazla söz yok, gidip görün demekten başka. Sergiyi Pazartesi günleri hariç 11.00-19.00 arasında ziyaret edebilirsiniz.

http://www.borusanmuzikevi.com/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir