Close

17/07/2020

LuxLive 2020, Kasım 2021’e ertelendi

Öte yandan LuxLive Dijital Festivali ve UV-C Dijital etkinliği, sektörde eğitimi ve bağlantıyı sürdürecek.

8 Temmuz’da, Revo Media’nın sahibi Clarion Events, süregiden Covid-19 pandemisi ve bunun büyük ölçekli etkinlikler üzerindeki etkisine bağlı olarak LuxLive 2020 etkinliğinin Kasım 2021’e ertelendiğini duyurdu.

Büyük ölçekli fuarların yeniden açılışıyla ilgili hükümetten açık bir işaret gelmediğinden, İngiltere’de tüm sektörlerde ticaret fuarlarının sürekli ertelendiği ve iptal edildiği görülüyor.

LuxLive organizatörleri, bu yıl ticaret fuarları için yeşil ışık yakılsa bile, sektörün beklediği ve hak ettiği yüksek kaliteli etkinliği sunmak için yeterli zamanın kalmadığına inanıyor.

Bununla birlikte, organizatörler fiziksel bir LuxLive ticari fuarının yokluğunda, Eylül ve Kasım aylarında gerçekleşmesi planlanan iki yeni ve heyecan verici dijital etkinlik düzenleneceğini bildirdi.

22 Eylül’de,  güncel ve zorunlu bir konu olan UV-C aydınlatma ve bunun bina yöneticilerinin yüksek güvenlik ve konfor seviyesi sağlamalarına yardımcı olmadaki rolü üzerine özel bir LuxLive Dijital Konferansı olacak.

Normalde LuxLive’ın gerçekleşeceği 11 ve 12 Kasım tarihlerinde, iddialı ve kapsamlı dijital eğitim programı ile LuxLive Dijital Festivali yapılacak.

Festivalin ana teması Sağlık ve Sağlıklı Yaşam olacak.

Aydınlatma sektörünün, bu konudaki öneminden hareketle mimaride aydınlatmaya odaklanan LuxLive Dijital Festivali’nde dört bölüm yer alıyor: Acil Durum Aydınlatması, Akıllı Aydınlatma, Çalışma Mekanları ve Lightspace Festivali.

Her bölüm, iki günlük festival boyunca belirli zamanlarda ön plana çıkarılacak ve ilgi çekici eğitim içeriğine sahip olacak.

Listelenen faaliyetlere ek olarak festivalde, çeşitli sunumlara yer verilirken vaka çalışmaları ve interaktif öğrenme fırsatları olacak.

Etkinlik aynı zamanda birebir toplantı olanağı, yuvarlak masa tartışmaları, video sunumları, canlı oylama ve soru-cevap oturumlarına da olanak sağlayacak.

Lux Ödülleri, ödülün tarihinde ilk kez dijital olarak verilirken festival sonlanacak.

Clarion Events Portföy Direktörü James Samuel, “Bu yıl LuxLive’ı fiziksel gerçekleştiremememiz gerçekten hayal kırıklığı oldu,” dedi.

“Sektörde bu kadar çok etkinliğin iptal edildiğini veya ertelendiğini gördükten sonra, Kasım ayında sektörü bir araya getirme konusunda gerçek bir heyecan oluşmuştu.

“Maalesef Hükümetin büyük etkinliklere yeniden başlama tarihi vermeme noktasındaki mevcut duruşu, fiziksel etkinliğin yürütülmesinin mümkün olmadığı anlamına geliyor.

“Bununla birlikte, bu senaryoya hazırlanırken ekip, sektörün yine de bir araya gelmesini sağlamak için çok çalışıyor.”

“LuxLive, aydınlatma sektör profesyonellerini, Kasım ayında LuxLive Dijital Festivali ve ondan önce de UV-C aydınlatma ile ilgili gayet güncel LuxLive Dijital Konferansıyla bir araya getirip karşılıklı paylaşım, iletişim, eğitim ve motivasyon sağlayacak.”

Etkinlik temalarının açıklanması üzerine Samuel şunları ekledi: “Sağlık ve sağlıklı yaşam konusu artık her zamankinden daha önemli.

“Ana konuşmacılarımızı ve LuxLive Dijital Festivali’nin aydınlatma sektörünün takviminde önemli bir rol oynamasını sağlayacak diğer ilgi uyandıran girişimleri sektörle paylaşmayı dört gözle bekliyorum.

“Ayrıca, çok zorlu bir yıl geçiren sektörün, büyük başarıları kutlamak için zaman ayıracağı ikonik Lux Ödülleri ile festivali bitirmekten daha iyi bir yol düşünemiyorum.

“LuxLive bu yıl farklı olacak ama değişmeyen kısmı, benzersiz öğrenme, keşif ve bağlantılar sağlama taahhüdümüz.

“Herkesi, aydınlatma sektörünün topluluklarımıza ve genel olarak toplumlarımıza sağlık, konfor ve güvenlik sağlamada öncülük etmesini gerçekten teşvik etmek için dijital toplantımızın bir parçası olmaya davet ediyoruz.”

Katılım ve sponsorluk için buradan bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir