Close

12/02/2010

EKODesign 2010 Konferansı

Yapı-Endüstri Merkezi’nin mimarlık ve yapı sektöründe ekoloji, sürdürülebilirlik, çevre dostu binalar ve uygulamalar konularında sürdürdüğü EKODesign 2010 Konferansı’nın üçüncüsünü 14 Nisan 2010, Çarşamba günü, Yapı-Endüstri Merkezi Etkinlik Salonu’nda gerçekleştiriyor.

Yeşil binaların; finansman, tasarım, mühendislik ve planlama boyutlarıyla ele alınacağı konferans; ülkemizdeki yapı malzemesi, gayrimenkul, mimarlık, planlama alanlarının yanı sıra kamu ve sivil toplum örgütlerinin üst düzey yetkililerini de bir araya getirecek.

Konferans kapsamında, deneysel Hypergreen kulesinin tasarımcısı dünyaca ünlü Fransız mimar Jacques Ferrier, 30 yılı aşkın süredir sürdürülebilir mimarlık alanında çalışan ve özellikle eğitim yapılarının sürdürülebilir tasarımı konusunda uzman İngiliz mimar Peter Clegg ve kurduğu Londra merkezli BDSP Çevre Mühendisliği firması ile yaratıcı ve sürdürülebilir yapı çözümlerine imza atan İngiliz strüktür mühendisi Klaus Bode yeşil binaların dünyadaki tasarım ve uygulamaları konusundaki deneyimlerini aktaracaklar.

Konferansta ayrıca dünya gündeminde yer alan uzman isimler kentsel ölçek, yapı ve planlama, endüstriyel tasarım, gayrimenkul ve gayrimenkul geliştirme konularını tartışacaklar.

EKODesign 2010 Konferansı, Türkiye ve dünyadan önemli mimar, mühendis, tasarımcı ve finansçıların yanı sıra Türkiye’nin yeşil binalar konusunda vizyonunu belirleyen kurumların temsilcilerini de konuşmacı olarak ağırlayacak.

Ayrıntılı bilgi için:  www.ekodesignkonferansi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir