Close

24/11/2014

DIALux’ün “Ayrıcalıklı Partneri” LAMP 83’ün yazılımı yayında

Lamp83LogoLAMP 83, 2014 Frankfurt Light+Building Fuarı’nda dünyanın önde gelen aydınlatma yazılımlarından DIALux ile imzaladığı “Ayrıcalıklı Partner” anlaşması ile kendi DIALux eklenti yazılımını (plugin) devreye aldı. Böylelikle, ürünlerinin sektörün profesyonelleri tarafından dijital ortamda kullanılabilmesi adına oldukça önemli bir adım atmış oldu.

25 yılı aşkın bir süredir aydınlatma konusunda lider yazılım firmalarından olan Dial tarafından geliştirilerek kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan ve Türkçe dil seçeneği de bulunan DIALux ile DIALux Evo yazılımları önemli hizmet seçenekleri sunuyor. Programa üye olan üreticiler tarafından hazırlanan özel eklenti yazılımları sayesinde, aydınlatma aygıtlarının gerçek verim ve performanslarının üç boyutlu canlandırmalar ile simüle edilebilmesine olanak tanınıyor.

Lamp83-2DIALux’ün Evo versiyonu, toplamda 189 ülkeden 600.000 civarında profesyonel kullanıcıya ulaşıyor. Türkiye’de ise yaklaşık 8.000 profesyonelin, DIALux ile çalıştığı tahmin ediliyor. LAMP 83, DIALux ile çalışmaya başlayan 183. uluslararası aydınlatma firması. DIALux ile ‘Ayrıcalıklı Partner’ (Premium Partner) olarak çalışan sadece 63 aydınlatma firması bulunuyor. Bu anlaşma sayesinde, LAMP 83 ürünleri DIALux Evo programının aydınlatma aygıtı kütüphanesinin olduğu lumsearch.com web sitesinde de yer alıyor.

Yazılımda yer alan aydınlatma aygıtlarının tüm teknik verilerine, katalog bilgilerine, referans fotoğraflarına, ışık eğrilerine ve hareket ettirilip 360 derece döndürülebilen üç boyutlu çizimlerine aynı anda ulaşılabiliyor. Ayrıca yazılımda bulunan LAMP 83 ürünlerinin, DIALux ve DIALux Evo programlarına gönderilmesi ile beraber; ürünlerin sanal ortamda yapılan hesaplamalar ve canlandırılmalarda kullanılması sağlanıyor. Böylece dünya aydınlatma sektörünün profesyonelleri tüm LAMP 83 ürünlerini, adeta bir numune ürün alıp üstünde çalışılan alanda uygulaması yapılmış gibi, bilgisayar ortamında görme ve deneme şansını yakalıyor.

Tüm bunların dışında LAMP 83 proje ekibi de, DIALux Evo ile hazırlanan projelerle müşteri memnuniyetini maksimumda tutmayı hedefliyor. Üç boyutlu görsel canlandırmalar ve hesaplamaların doğruluğu sayesinde LAMP 83, ürünlerini tercih eden profesyoneller için önemli bir seçenek oluşturuyor.

BatuCeyisakarYürürlüğe giren DIALux anlaşması ve LAMP 83 yazılımı ile ilgili olarak Lamp 83 Genel Müdür Yardımcısı Batu Ceyişakar şunları ifade ediyor: “Müşterilerimize ve proje ekiplerine 51 senelik geçmişi ile güven veren firmamız, yeni nesil teknolojik gelişmeleri güncel olarak takip etmeye devam ediyor. Bu yeni anlaşma ile yarattığımız uygulama kütüphanesindeki ürünlerin teknik özelliklerinin devamlı güncel tutulması bizim için çok önemli. Çünkü DIALux’ü kullanan diğer proje ekiplerinin de projelerinin içinde yer alan ürünlerimizden en iyi sonucu almasını istiyoruz. Bu nedenle ürünlerimizdeki tüm güncelleme ve yenilikleri, düzenli olarak bu yazılıma işliyor olacağız. Devreye aldığımız yazılım ve DIALux anlaşması sayesinde hem büyüme hedeflerimize yönelik önemli bir adım atmış; hem de henüz ulaşmayı başaramadığımız ülkelerdeki profesyonellere de LAMP 83 ürünlerini sunmuş olacağız. Bu prestijli anlaşmanın firmamız, markamız ve müşterilerimiz için faydalı ve verimli olacağını düşünüyorum.”

LAMP 83’ün DIALux yazılımına
http://www.lamp83.com.tr/Program/Lamp83_Catalogue20141113.zip adresinden veya www.lamp83.com.tr web sitesinin ana sayfasındaki banner’a tıklayarak ulaşabilirsiniz.

DIALux programını ücretsiz olarak indirmek için ise
http://www.dial.de/DIAL/en/dialux/download.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir