Close

23/09/2016

“Daha Aydınlık Yaşamlar, Daha İyi Bir Dünya”

philipsPhilips Aydınlatma, 2016-2020 dönemi için beş yıllık sürdürülebilirlik programını başlattığını açıkladı. Firma yetkilileri, Climate Week NYC etkinliğinde, “Brighter Lives, Better World” (Daha Aydınlık Yaşamlar, Daha İyi Bir Dünya) adlı bu yeni programa dair açıklamalarda bulundu. Philips aynı zamanda son dört senedir aday olduğu Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde kendi kategorisinde grup lideri seçildi.

“Brighter Lives, Better World” programının temelinde, Philips Aydınlatma’nın insanların sağlık, güvenlik ve üretkenliklerini artıran kaliteli aydınlatma çözümleri yaratma arzusu yer alıyor. Şirket, müşterilerin elektrik kullanımını %80’e kadar azaltarak daha iyi bir dünyanın yaratılmasına katkıda bulunmalarını sağlayan enerji tasarruflu LED ve bağlantılı aydınlatma sistemlerine geçişi hızlandırıyor. Programda yer alan başlıca 2020 yılı taahhütleri arasında aşağıdakiler yer alıyor:

  • Sürdürülebilir gelir: Cironun %80’inin çevre-toplum açıdan faydalı ürün, sistem ve hizmetlerden oluşması
  • Sürdürülebilir operasyonlar: %100 karbon nötr operasyonlar ve %100 yenilenebilir elektriğe geçişin sağlanması

Climate Week NYC etkinliğinde Philips Aydınlatma CEO’su Eric Rondolat: “Tutkuyla bağlı olduğumuz amacımız, sürdürülebilir bağlantılı aydınlatma ile endüstriye liderlik etmek. Bu taahhüdümüzün sözde kalmadığını göstermek amacıyla ‘Brighter Lives, Better World’ sürdürülebilirlik programımızı başlattık. 2020 yılı için belirlediğimiz iddialı hedeflerin başında enerji verimliliğini iyileştirmek, döngüsel aydınlatma yoluyla atık üretimini azaltmak ve şebeke dışı bölgelerde de aydınlatmaya erişim sağlamak geliyor. 2020 yılına kadar iki milyardan fazla LED aydınlatma noktası satma hedefimiz doğrultusunda iklim değişikliğiyle mücadele edebileceğimize ve küresel enerji talebini azaltabileceğimize inanıyoruz. Bize göre sürdürülebilirlik, ekonomik büyümeyi sağlayan ve gezegeni geliştiren bir araç olarak iki açıdan fayda sağlıyor.” diye konuştu.

The Climate Group CEO Vekili Damian Ryan’ın konuyla ilgili yaptığı açıklama ise şöyle idi: “İklim açısından esnek bir geleceğe doğru ilerlerken en kısa sürede değerlendirebileceğimiz fırsatlardan biri, yenileme ve aydınlatma ile enerji verimliliğini sağlamaktır. Küresel enerjinin önemli bir kısmı binalar ve altyapı sistemleri tarafından kullanılıyor; dolayısıyla bu tüketimi büyük ölçüde azaltabilmek ve Paris Anlaşması’na bağlı kalabilmek için cesur hedefler belirlemek gerekiyor. Hemen yarın yapabileceğimiz en hızlı ve maliyet açısından en uygun değişim ise enerji tasarruflu LED aydınlatma kullanmak. Bu nedenle, 2030 yılına kadar tüm yeni ve mevcut binaların enerji tasarruflu LED aydınlatma tesisatıyla donatılması çağrısını destekliyoruz.”

“Brighter Lives, Better World” (Daha Aydınlık Yaşamlar, Daha İyi Bir Dünya) programı ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir