Close

03 June 2009

Brilliant Türkiye’de

tech-lighting-kitchen-1Alman menşeli dekoratif aydınlatma şirketi Brilliant Türkiye’de… Brilliant Aydınlatma, İthalat, İhracat ve Ticaret adıyla kurulan ve yüzde yüz yabancı sermayeli şirketin ilk ürünlerini ise Koçtaş Mağazaları satacak.

Brilliant AG aile şirketi olarak kurulmuş bir aile firmasıyken bugün yıllık ciroso 65 milyon euro olan İngiliz National Lighting Company kontrolünde bir aydınlatma şirketi.

Brilliant Aydınlatma Türkiye ise işe İstanbul Sarıgazi’de Balnak Lojistik’in tesislerinde hem yönetim merkezi hem de depo kiralayarak başladı, Philips’ten transfer edilen Ahmet Kerestecioğlu firmanın ülke müdürlüğünü üstlendi.

Kerestecioğlou firmanın Türkiye pazarına girmesinde Koçtaş’ın teşviklerinin büyük payı olduğunu belirtiyor. Genç tüketicilerin modern aydınlatma ürünlerine olan merakı de firmayı ülkeye çeken başlıca nedenlerden.

Firmanın ürünleri Nisan ayının sonundan itibaren Koçtaş mağazaları aracılığıyla tüketicilerle buluşacak.

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *