Close

17/08/2018

Aydınlatma Tasarımı Bölümü’nün açılacağı duyuruldu

Mezunlarına aydınlatma tasarımı alanında lisans derecesi verecek olan bölüm, sektördeki nitelikli eleman eksikliğini gidermek üzere açılıyor.

Kent, Sidcup’taki Rose Bruford College of Theatre and Performance’ın, lisans eğitimi verecek yeni Aydınlatma Tasarımı (Mekân ve Mimari) bölümüne önümüzdeki yıl öğrenci alması bekleniyor.

Program, Lighting Education Trust (LET) tarafından destekleniyor ve kısmen finanse ediliyor.

LET, bölümün oluşumunu desteklemek ve işbirliği yapmak için Rose Bruford College ile bir mutabakat anlaşması imzaladı.

LET, University College London’ın ışık ve aydınlatma yüksek lisans bölümünü desteklemek üzere 1995 yılında kuruldu. London South Bank University’nin katkılarıyla kendi uzaktan öğrenim, diplomalı aydınlatma tasarımı kurslarını düzenliyor ve diğer aydınlatma eğitimi girişimlerini desteklemek için bağışlarda bulunuyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Bob Venning, “Bu açıdan aralarında Rose Bruford’un da bulunduğu birkaç üniversiteyle diyaloglarımızı yıllardır sürdürüyoruz,” diyor.

“Rose Bruford lisans bölümü, LET’in diplomalı kursları ile yüksek lisans eğitimi arasındaki yerini alarak mimari aydınlatma tasarımı alanında kariyer yapmak isteyenlere ilk kapsamlı eğitim yolunu açmış olacak.”

LET aynı zamanda University College London ile Rose Bruford arasında faydalı bir sinerjinin oluşması ve her iki kurumun da uzmanlık ve olanaklar açısından sahip olduğu mevcut potansiyeli en üst düzeye çıkarmak için kolaylaştırıcılık rolünü oynamayı sürdürecek.
“LET, İngiltere’de aydınlatma alanındaki eğitimin geliştirilmesi ve teşvik edilmesi hedefini gerçekleştirmek üzere Rose Bruford College ile yakın işbirliğinin uzun yıllar devam etmesini arzuluyor,” diye ekliyor Venning.

Haber kaynağı: http://luxreview.com/article/2018/07/degree-course-in-lighting-design-launched

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir