Close

02 July 2010

8.Ulusal Aydınlatma Kongresi ve İstanbul Light Fair

8. Ulusal Aydınlatma Kongresi ve “İstanbul Light Fair” fuarı, 14- 17 Nisan 2011 tarihleri arasında İstanbul Dünya Ticaret Merkezi (İDTM), Yeşilköy-İstanbul’da gerçekleşecek.

Görme ve renk, ışık ve ışınımın fiziksel ölçümü, iç aydınlatma, dış aydınlatma, ulaşımda aydınlatma ve sinyalizasyon, fotobiyoloji ve fotokimya, aydınlatmanın genel konuları (terminoloji, eğitim, aydınlatmada etkin enerji kullanımı, aydınlatma ve sağlık, ışık kaynakları ve aydınlatma aygıtlarının gelişimi…) ve görüntü teknolojisi gibi konuları da barındıracak olan kongre çeşitli disiplinlerden profesyonelleri ağırlayacak.

Aydınlatma konusunda araştırma, tasarım, uygulama ve üretim gibi alanlarda çalışan kişileri bir araya getirmek, karşılıklı bilgi, deneyim aktarımını sağlamak ve yeni gelişmeleri ortaya koyarak tartışmayı amaçlayan kongrede “LED ile Aydınlatma” başlıklı özel bir bölüm ve panel de yer alacak.

Kongre takvimi:

15 Kasım 2010 – Bildiri özetlerinin gönderilmesi

13 Aralık 2010 – Değerlendirme sonuçlarını bildirilmesi

7 Mart 2011 – Bildirilerin son gönderilme tarihi

Ayrıntılı bilgi için:

e-posta:[email protected]

http://www.atmk.org.tr/

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *