Close

20/08/2021

Güncelleme: 13. Ulusal Aydınlatma Kongresi, çevrimiçi gerçekleştirilecek.

Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği (AGİD) ve Informa Markets / IstanbulLight destekleriyle, Cemdağ, EEC Elektronik, Fiberli, Ledvance ve Pelsan Aydınlatma sponsorluğunda Aydınlatma Türk Milli Komitesi (ATMK) tarafından 13. kez düzenlenecek ve bu yıl tüm misafirlerini online olarak ağırlayacak 13. Ulusal Aydınlatma Kongresi 06-07 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleşecek.

Kongre süresince aydınlatmada çalışan bilim insanları ile sektördeki araştırma, tasarım, uygulama, üretim gibi farklı konuların temsilcileri bir araya gelerek “Aydınlatmada Dönüşüm”e yönelik güncel uygulamaları ve geleceğe ilişkin önerileri ortak bir platformda detaylı olarak irdeleme ve tartışma olanağı bulacaklar.

Günümüzde LED ışık kaynaklarının kullanımının yaygınlaşması ile değişen aydınlatma sektörü, dijitalleşme gereği nesnelerin interneti, büyük veri ve yapay zeka gibi ileri teknolojiler ile dönüşüm göstermeye başladı.

Farklılaşan çalışma ve yaşam koşulları sonucunda aydınlatma ve sağlık ilişkisi, insan odaklı aydınlatma gibi öne çıkan konular da bu dönüşümün önemini artırıyor.

Bu gelişimler ışığında 13. Ulusal Aydınlatma Kongresi “Aydınlatmada Dönüşüm” ana temasında ve aşağıdaki konu başlıklarında gerçekleşecek.

  • Aydınlatma Tasarımında Dönüşüm
  • Aydınlatmanın Çevreve İnsan Sağlığına Etkisi
  • Aydınlatmanın Genel Konuları
  • İnsan Odaklı Aydınlatma

Kongre kayıt işlemleri için: http://13uak.atmk.org.tr/ 

Katılım ücretsizdir.

www.atmk.org.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir