Close

08/02/2019

ATMK 12. Ulusal Aydınlatma Kongresi; 18-19 Eylül 2019

Aydınlatma Türk Milli Komitesi “aydınlatma sektöründe araştırma, tasarım, uygulama ve üretim gibi değişik alanlarda çalışan kişileri bir araya getirmek, karşılıklı bilgi ve deneyim aktarımını sağlamak” amacıyla 1996 yılından beri “Ulusal Aydınlatma Kongresi”ni düzenliyor.

Bilindiği gibi aydınlatma, farklı uzmanlık alanlarından oluşan disiplinlerarası bir çalışma konusu. Aydınlatma alanında, akademi ve özel sektörde farklı uzmanlıklarla çalışan kişiler olarak herkesin ortak hedefi, aydınlatmanın konusuna özel tasarlanmış, aydınlatma tekniğine uygun, nitelikli aydınlatmaya ulaşmak.

Bu bağlamda bu yıl 12.’sini düzenlenecek kongrenin ana teması “Türkiye’de Nitelikli Aydınlatma” olarak belirlendi.

Konuya ilişkin; Aydınlatmada Eğitim ve İnsan Kaynağı, Nitelikli Aydınlatma İçin Tasarım, Dünya Standartlarında Tasarlanmış Üretim, Aydınlatmada Satış ve Tüketici Bilinci olmak üzere dört ana oturum başlığı oluşturuldu. Bu oturumlar, ATMK’nın temsilcisi olduğu CIE’nin bölümlerine ilişkin konularda sunumlu bildiri ve sunumlu posterlere açık.

“12. Ulusal Aydınlatma Kongresi ve Uluslararası Aydınlatma ve Elektrik Malzemeleri Fuarı” paralelinde düzenlenecek olan kongre süresince, aydınlatma alanında çalışan bilim insanları ve sektördeki araştırma, tasarım, uygulama ve üretim gibi farklı sahalarda çalışan temsilciler, “Türkiye’de Nitelikli Aydınlatma” konusunu, güncel uygulamalar ve geleceğe ilişkin önerilerle ortak bir platformda detaylı olarak irdeleme ve tartışma şansı bulacak.

Her türlü katılım ve katkılar ülkemizde aydınlatmanın geleceği açısından değerli olacaktır.

Kongrede katılımcı ya da izleyici olarak başvurular için; http://12uak.atmk.org.tr/

İstanbulLight Uluslararası Aydınlatma ve Elektrik Malzemeleri Fuarı | 18-21 Eylül 2019 paralelinde

12. Ulusal Aydınlatma Kongresi | 18-19 Eylül 2019

Yer: İstanbul Fuar Merkezi –  Salon 10, Yeşilköy – İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir