Close

18 December 2017

Asit yanığının nedeni; Aydınlatma

Yeterli aydınlatmanın olmaması, bir işçinin hayatını değiştirecek sülfirik asit yanığıyla sonuçlandı.

Lancashire, İngiltere’deki AGC Chemicals Europe, süreç operatörü David Crellan’in ciddi şekilde yaralandığı kazada 300.000 £ tazminat ödemek zorunda kaldı.

Mahkeme, Crallan’ın bacağından korkunç şekilde yaralandığı kazada, sebebin arızalı bir borudan üzerine asit dökülmesi olduğunu açıkladı.

Şirket yetkilisi, arızalı boru hattının bulunduğu bölgedeki aydınlatmanın yetersiz olduğunu belirterek şirketin bu konudaki zaafiyetini kabul etti.

Dava sonucunda hakim, AGC’nin olaydan tümüyle sorumlu olduğuna ve mühendislerin güvenliğine yeterli önceliğin verilmediğine hükmetti. Bu riskle ilgili sistemsel hata olduğunu ve şirketin bunu çözmede yetersiz kaldığını belirledi.

2014 yılında ameliyat olan yaralı işçinin halen yürüyüşünde problem var. Kendisine ameliyat ertesi travmaya bağlı stres bozukluğu teşhisi de kondu.

Haber kaynağı: http://luxreview.com/article/2017/11/lack-of-lighting-blamed-as-worker-suffers-acid-burns

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *