Close

14/05/2016

33. Uluslararası IALD Aydınlatma Tasarım Ödülleri Açıklandı

33IALDUluslararası Aydınlatma Tasarımcıları Birliği’nin (IALD) her sene birbirinden yetenekli tasarımcılara verdiği ödüller bu sene de sahiplerini buldu. Sekiz ülkeden 17 projenin ödüle layık görüldüğü yarışmada projelerdeki tasarımlarda; bir gaz istasyonu dahil dini mekânlar, anıtlar, cepheler vardı. Kazanan projelerin hepsi dünyanın herhangi bir yerinde mimari aydınlatma tasarımı adına yenilikçi ve ilham verici çalışmaları temsil ediyor.

Tüm kategorilerde en yüksek ödül Excellence (Mükemmellik) ödülüyle aynı anda verilen IALD Radiance Award for Excellence in Lighting Design (Aydınlatma Tasarımında Parlaklıkta Mükemmellik) ödülüydü. Radiance (Parlaklık) ödülü kazananları önceden Radiance Ödülü kazananı olduklarını bilmiyordu, bu durum sadece ödül gecesinde açıklandı.

Radiance Award for Excellence in Lighting Design ödülünün kazananları bir proje ekibiydi. Ödül, Tillotson Design Associates’e Amerika’nın New York şehrindeki Lincoln Merkezi Sinagog’u için yaptıkları çalışma adına verildi. Proje hakkında detaylar ve jüri yorumları, ayrıca diğer projeler hakkındaki briefler de, görselleriyle birlikte artık basın ile paylaşılmış durumda. Yarışmayı kazanan 17 projeden biri Special Citation (Özel Alıntı), 13’ü Merit (Meziyet) ve üç tanesi Excellence (Mükemmellik) ödülüne layık görüldü. Kazananlar hakkındaki detaylı bilgilere visit iald.org adresinden veya Kevin Wolfe’a e-mail ([email protected]) göndererek ulaşabilirsiniz.

Haber kaynağı: http://ialdawards2016.conferencespot.org/overview-press-release-1.3059018

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir