Close

22/08/2014

32. IALD Ödülleri için Başvurular Açıldı

PLDIALDLogoGlobal anlamda en eski ve en prestijli mimari aydınlatma tasarımı yarışmalarından olan IALD, (Uluslararası Aydınlatma Tasarımı Ödülleri) tasarımda mükemmelliğin evrimini gözler önüne seriyor.

Yarışmada her yıl, aydınlatma endüstrisi liderleri tarafından değerlendirilen başvurularda dikkate değer projeler, yeni zirvelere ulaşıyor, sıradanlığın ötesine geçiyor. Bu projeler hem estetik hem de teknik dizayn anlamında mükemmelliğe ulaşmayı temsil ediyor.

Yarışmaya 01 Haziran 2013 tarihinden sonra bitirilmiş projeler katılabilecek. Erken kayıt döneminin 24 Ekim 2014 olduğu yarışmada, katılım ücretleri bu tarihten sonra yükselecek. Tüm katılım dosyalarının ulaştırılması için son tarih ise 7 Kasım 2014.

Yarışmaya katılabilecek proje kategorileri ise şu şekilde:

  • Akademik/Eğitim
  • Kurumsal
  • Konukseverlik
  • Anıtsal Yapılar/Halka Açık Alanlar
    (Uzun dönem müze gösterileri ve mabetler dahil)
  • Konut
  • Perakende/Eğlence
  • Site/Ön Cephe

IALD’nin, her tip ve büyüklükteki projeyi desteklediği yarışmada Excellence (Mükemmellik) ve Merit (Meziyet) ödülleri hem estetik hem de teknik özellikler açısından değerlendirilecek. Special Citation (Özel Övgü) ödülünün ise, katılan projenin aydınlatma tasarımının temel olarak “yenilikçi” bir özelliğe sahip olmasına bakılarak verilmesi olası.

IALD’nin en önemli ödülü olan Radiance, (Parlaklık) bütün sunumlar arasında aydınlatma tasarımındaki en mükemmel örneğe verilecek.

Sustainability (Sürdürülebilirlik) Ödülü
Yaşadığımız dünyada sürdürülebilir tasarımın önemine konusuna dikkat çekmek adına IALD 2004’ten bu yana bu kategori altında da ödül vermeye başladı. Ödül programına kabul edilen herhangi bir proje, Sürdürülebilir Tasarım Ödülü kategorisine de kabul edilerek “sürdürülebilir tasarım disiplinlerini” tam olarak uygulayabilmesi konusunda değerlendirmeye tabi tutulabilecek.

Bu seneki IALD hakkında bir diğer önemli nokta şu ki; yarışmaya katılan herhangi bir enstelasyonun, en azından 2 yıldır gösterimde olması gerekiyor. Özel etkinlikler, tiyatro performansları, ışık heykelleri, ışık sanatı gibi geçici enstelasyonların yarışmaya katılımı uygun bulunmuyor.


Kayıt işlemleri ve daha fazla bilgi için:

https://omnicontests4.com/?comp_id=C9A85C3B-31FF-4738-A7B7-ED0166785165

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir