Close

01/05/2018

16. Uluslararası Mimarlık Sergisi, Venedik Bienali Türkiye Pavyonu’nda Vardiya Projesi yer alacak

Bu yıl 26 Mayıs – 25 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 16. Uluslararası Mimarlık Sergisi, Venedik Bienali küratörlüğü Yvonne Farrell ve Shelley McNamara tarafından üstlenilen Freespace/Serbestmekân başlıklı ana serginin beraberinde Arsenale ve Giardini’de Türkiye Pavyonu’nun da aralarında bulunduğu 65 ülkenin sergileri ile düzenleniyor.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) koordinasyonunu yürüttüğü Türkiye Pavyonu, küratörlüğünü Kerem Piker’in, yardımcı küratörlüğünü Cansu Cürgen, Yelta Köm, Nizam Onur Sönmez, Yağız Söylev ve Erdem Tüzün’ün üstlendiği Vardiya Projesi’ni sunuyor.

Proje küratöryel ekip tarafından, bir buluşma, karşılaşma ve üretim mekânı olarak tasarlandı. Açık bir çalışma mekanı anlayışı ile düzenlenen mekan içerisinde bienal süresince çeşitli atölye çalışmaları, sunumlar ve konuşmalar düzenlenecek. Daimi bir öğrenme mekânı olarak görev yapan bu alan zamanla genişleyen ve zenginleşen bir sergi içeriğini de sunmuş olacak.

Mekân tasarımının ana atmosferinde belirleyici olan en önemli unsurlardan biri mekanın aydınlatması olarak öne çıkıyor. Projede küratöryel ekibin direktifleri doğrultusunda tüm aydınlatma ürünleri, senaryoları ve süpervizyonu Tepta Aydınlatma tarafından sağlanıyor.

Tepta, 2016’da gerçekleştirilen 15. Uluslararası Mimarlık Sergisi, Venedik Bienali Türkiye Pavyonu’nda sergilenen Darzanà projesini de aydınlatmıştı.

Bienal süresince düzenlenecek etkinlikler hakkında bilgi almak için; [email protected]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir